Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Zgłoś się po pojemnik na bioodpady albo sam kompostuj

Facebook Twitter

Bioodpady można kompostować samemu, można także oddawać. W Wodzisławiu Śląskim przypominają o zmianie zasad w odbiorze odpadów jakie weszły w życie w tym roku.

fot.wodzislaw-slaski.pl

W ramach opłaty „śmieciowej” miasto na wniosek właściciela nieruchomości jednorodzinnej, zapewnia wyposażenie w pojemnik do zbierania bioodpadów o pojemności 240 litrów.

Jak możecie zdobyć pojemnik?

Prośbę musicie złożyć na piśmie do Urzędu Miasta bądź wysłać na adres e-mail: pojemnikbio@wodzislaw-slaski.pl (prosimy o zawarcie takich informacji jak: imię i nazwisko, adres, czyli ulica i numer domu, numer kontaktowy właściciela nieruchomości oraz adres posesji, której prośba dotyczy).

Dozwolony jest odbiór bioodpadów z brązowych pojemników będących prywatną własnością właścicieli nieruchomości. Mowa o pojemnikach, które spełniają warunki techniczne określone w uchwale Rady Miejskiej w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta.

Pamiętajcie, że jeśli zadeklarujecie korzystanie z przydomowego kompostownika, nie zostaniecie wyposażeni w brązowy pojemnik, a Wasza opłata miesięczna będzie niższa o 1,46 zł na mieszkańca.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z pracownikami Referatu Gospodarowania Odpadami (tel. 32 45 90 453, 32 45 90 455).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj