Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Wodzisławiu szyją maseczki

Facebook Twitter

Coraz więcej wodzisławianek włącza się w akcję #szyjemydlapolskiejsluzbyzdrowia. Krawcowe, ale nie tylko: także te panie, które mają takie możliwości i umiejętności, szyją maseczki, dostarczane potem do okolicznych szpitali.

fot. Katarzyna Błędowska/wodzislaw-slaski.pl

To nie są maseczki, które nadają się na oddział zakaźny, ale są potrzebne wszystkim innym pracownikom służby zdrowia. Trafią na pewno na SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 3 w Rybniku oraz do szpitala w Rydułtowach. Maseczki odbierane od krawcowych są wyprasowane, zapakowane w woreczki i w kartonowe pudełka i trafiają w najbardziej potrzebujące miejsca. Wodzisławianki apelują do wszystkich, którzy posiadają materiały z czystej bawełny, by kontaktowali się z nimi w celu przekazania ich na akcję. Oczywiście to również apel do wszystkich, którzy potrafią szyć, by włączyli się do tej inicjatywy. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca noszenie maseczek, a także zgłoszenie się do lekarza osobom, które mają gorączkę, trudności z oddychaniem, kichają i kaszlą. Zdrowe osoby nie potrzebują maseczek ochronnych, o ile nie przebywają w tym samym pomieszczeniu, co osoby z podejrzeniem infekcji wirusowej. Ważne też jak zakładamy taką maseczkę.

Jak należy nosić maseczki?

Samo zakładanie maseczki powinno odbywać się w określonych warunkach. Najpierw należy zdezynfekować ręce. Maska powinna być tak założona, żeby zakrywała usta, nos i podbródek. Nie powinno być też luk między twarzą a maską. Nie powinno się też dotykać maski podczas jej używania i wymienić, gdy tylko stanie się wilgotna. Masek jednorazowych nie używamy ponownie.

Kontakt https://bit.ly/2xCXdap lub https://bit.ly/2QkTEw4 w wiadomości prywatnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020