Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławscy policjanci uświadamiają kierowców. Ruszyli z kampanią „Nie piję.Prowadzę.Żyję” [FOTO]

Facebook Twitter

327 osób zginęło w ubiegłym roku w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców, a ponad 2200 zostało rannych. To dane ogólnokrajowe. W latach 2018-2020 na terenie powiatu wodzisławskiego zatrzymano ponad 380 kierowców, którzy wsiedli na kółko pod wpływem alkoholu.

Kampania "Nie piję. Prowadzę. Żyję"

Te dane sprowokowały policjantów do działania i mundurowi w Wodzisławiu zainaugurowali kampanię „Nie piję. Prowadzę. Żyję”:

Patryk Błasik: Policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole drogowe, dzięki temu, że zakupiliśmy ze środków przekazanych przez miasto Wodzisław Śląski nowe mobile alkomaty oraz materiały profilaktyczne, które będą przekazywane uczestnikom ruchu drogowego. Jeżeli chodzi o kierujących podczas kontroli drogowej, otrzymają oni taki mały zestaw w skład którego wejdzie jednorazowy alkotest, ulotka zawierająca wszelkie informacje oraz zapach, który ma przypominać o tym gdy wsiadamy do pojazdu, żeby 3 razy zastanowić się czy jesteśmy trzeźwi i możemy ten pojazd prowadzić. W okresie jesienno-zimowym znów skupiać będziemy się na pieszych, którzy również powodują zdarzenia drogowe, będąc pod wpływem alkoholu, dlatego będziemy im rozdawać elementy odblaskowe w ramach tej kampanii.

Kampania „Nie piję. Prowadzę. Żyję”

Na terenie miasta pojawiły się bilbordy mówiące o akcji i informujące, np. o tym ile wypadków spowodowali pijani kierowcy, albo ile ofiar odnotowano w zdarzeniach, które miały miejsce na drodze, bo ktoś pod wpływem alkoholu prowadził samochód. Pierwsze zestawy w ramach kampanii już trafiły do wodzisławskich kierowców…

Kampania „Nie piję. Prowadzę. Żyję”

Kampanię „Nie piję. Prowadzę. Żyję” wsparło miasto Wodzisław:

Mieczysław Kieca: Jeżeli ja, jako osoba która kieruje samochodem, jako rowerzysta czy pieszy nie będę przestrzegał zasad bezpieczeństwa, będę sobie pozwalał na to aby je łamać, czy będę w skrajniej sytuacji o której mówimy, pod wpływem środków odurzających czy alkoholu, będę wsiadał za kółko to sam narażam nie tylko siebie ale innych uczestników ruchu na zagrożenie utraty zdrowia i życia. Dlatego po raz kolejny nasze miasto włącza się w promocyjno-edukacyjną kampanię, dziękuję komendzie za to, że jest otwarta na tego typu inicjatywy, dziękuję za tą współpracę, a środki są środkami miejskimi, które pochodzą m.in. z koncesji alkoholowej, więc są dobrze zadysponowane i przeznaczone na ten najważniejszy cel jakim jest poprawa bezpieczeństwa

-mówi prezydent Wodzisławia. A my wróćmy jeszcze do badań. Statystki mówią, że tylko 55% pytanych Polaków wie, jaka zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jest dozwolona; 61% zna osoby, które wsiadały za kółko pod wpływem alkoholu; a jako największe zagrożenie w ruchu drogowym wskazywani są właśnie pijani kierowcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj