Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławscy radni przyjęli stanowisko w sprawie budowy mieszkań komunalnych. Będą konsultacje społeczne

Facebook Twitter

Wodzisławscy radni ZA konsultacjami społecznymi m.in. w sprawie budowy mieszkań komunalnych. Wszyscy obecni na dzisiejszej (29.09.) sesji zagłosowali za tą propozycją: nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał. Konsultacje mają rozpocząć się 11 i potrwają do 29 października.

Miejsce, w którym mają powstać mieszkania. Tu odbyła się wizja lokalna

Konsulacie mają dotyczyć: propozycji budowy mieszkań komunalnych na działkach położonych przy ulicy Stefana Batorego, zagospodarowania 9-hektarowego terenu zieleni pomiędzy ulicą Batorego a Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Trzy Wzgórza”, a także wyznaczenia przez magistrat terenów pod budownictwo mieszkaniowe innych niż tereny zieleni położone na dyskutowanym obszarze.

W planach są spotkania w dwóch dzielnicach: Jedłownik Szyb i Trzy Wzgórza, w których uczestniczyć będą mogli wszyscy wodzisławianie, propozycje będą też zbierane na piśmie i elektronicznie. A to efekt ostatnich wydarzeń, część mieszkańców nie chce zgodzić się na wycinkę drzew pod budownictwo komunalne.

Równocześnie radni przyjęli wspólne stanowisko w tym temacie, w którym przyznają, że Wodzisław potrzebuje rozwoju budownictwa wielorodzinnego, ale decyzje o budowie mieszkań komunalnych na terenach zalesionych powinny być podejmowane po wysłuchaniu opinii mieszkańców. Dlatego radni wyrazili sprzeciw wobec sposobu w jaki prezydent miasta miał zamiar przeprowadzić tak ważną dla mieszkańców uchwałę. Za tym stanowiskiem zagłosowało 16 radnych, 4 wstrzymało się od głosu.

Stanowisko radnych Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego, przyjęte na sesji 29.09.2021:

Wodzisław Śląski potrzebuje rozwoju budownictwa wielorodzinnego, jest to dziedzina, która została zaniedbana przez władze miasta w ostatnich kilkunastu latach.
Jednocześnie dla zapewnienia komfortu życia mieszkańców i ze względu na troskę o środowisko naturalne w mieście, które znajduje się w niechlubnej czołówce gmin z największym zanieczyszczenie powietrza, tereny zielone powinny być ograniczane tylko w ostateczności.

Przede wszystkim decyzje o kluczowym znaczeniu dla miasta takie jak budowa mieszkań komunalnych na terenach zalesionych powinny być podejmowane po wysłuchaniu opinii mieszkańców, najlepiej w formie konsultacji społecznych.

Dlatego wyrażamy sprzeciw wobec sposobu w jaki Prezydent Miasta miał zamiar przeprowadzić tak ważną dla mieszkańców uchwałę – zgłaszając projekt na ostatnią chwilę przed czerwcową sesją, przypominamy, że dzisiejsza dyskusja jest możliwa dzięki temu, że na wniosek radnych temat był dwukrotnie przekładany na kolejną sesję i w pełni popieramy pomysł przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj