Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy

Facebook Twitter

Przed pasażerami kolejna korekta rozkładu jazdy, jaką wprowadziła Wodzisławska Komunikacja Powiatowa. Warto sprawdzić, jakie zmiany zostały wprowadzone od 13 lutego. Od wczoraj (13.02.) obowiązuje skorygowany rozkład jazdy na wszystkich 11 liniach.

Pojawiły się nowości oraz dodatkowe kursy. Wróciły także te, które wycofane zostały w czasie pandemii. Największe zmiany dotyczą linii nr 42 i 44. Dodatkowe kursy pojawią się na liniach 31, 36 i 41. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać co najmniej do letnich wakacji .

Linia 42 Wodzisław Śl. – Syrynia – Buków zmieni trasę i przebiegać będzie przez strefę gospodarczą w Wodzisławiu Śląskim z nowym przystankiem przy ulicy Olszyny.

Z kolei autobusy linii 44 Gorzyce – Syrynia – Rydułtowy pojadą także w dni robocze wolne od nauki szkolnej. Kursów będzie więcej.

Na linii 36 Wodzisław Śl. – Jastrzębie-Zdrój i 41 Wodzisław Śl. – Racibórz zostaną uruchomione kursy w niedziele i święta. Kursy w te dni zostały zawieszone podczas pandemii i teraz zostaną przywrócone. Na pozostałych liniach większość zmian polega na korekcie czasu odjazdów autobusów o kilka lub kilkanaście minut.

Nowy rozkład jazdy: https://rozklady.powiatwodzislawski.pl/.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023