StartKultura Wiadomości

Wodzisławska Noc Teatrów będzie pełna atrakcji dla każdego

Tegoroczny repertuar jest wyjątkowy, bo to nie tylko jubileuszowa edycja imprezy, ale i program ma wpisywać się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego będzie spektakl „Bien 1920” i „Kijów-Aleppo”: historie dwójki ludzi, Syryjczyka i Ukrainki. Wodzisławska Noc Teatrów to również propozycje dla dzieci. Zapowiada Zofia Bornikowska, organizatorka Wodzisławskiej Nocy Teatrów:

Gramy w przestrzeni miejskiej, w przestrzeni pięknego, starego miasta w Wodzisławiu. Chwalimy się tymi miejscami, tym starym miastem i dobieramy tak te miejsca, żeby podkreślić urodę przedstawienia i tak będzie w tym roku również. Tradycyjnie na małym rynku będzie przedstawienie dla dzieci, świetna bajka „Momo” Ewy Kubeckiej z Teatru Rawa. Bajka w takiej mało znanej technice (…). W Wodzisławiu taka forma zagości pierwszy raz.

Zofia Bornikowska reprezentuje też gospodarzy, czyli Classic Ballanga Teatr, który przygotował na sobotni (15.09.) wieczór dwie premiery: jedną dla młodszego, drugą dla starszego widza:

Chcemy zagrać „Męczeństwo Piotra Oheya” (…). Serdecznie zapraszam na to przedstawienie, ja w nim gram. Pobawimy się nim na próbach i mam nadzieję, że publiczność będzie się też nim bawiła. (…) Classic Ballanga popisze się ponownie w tym roku, będzie sztuka z przesłaniem (…). To będzie duża, widowiskowa rzecz. (…)

Wodzisławska Noc Teatrów rozpocznie się w sobotę (15.09.) o godz. 16.00 od przedstawienia na małym rynku.

Zostaw komentarz