Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławska Noc Teatrów już w sobotę (15.09.)

Facebook Twitter

W plenerach wodzisławskiej starówki zaprezentują się po raz piąty w ramach Wodzisławskiej Nocy Teatrów, teatry lokalne i z całej Polski, o różnych rodzajach ekspresji sztuki scenicznej. Będą przedstawienia uliczne i lalkowe, dla dzieci i dla dorosłych, a także przedstawienie w gwarze śląskiej.

Fot. facebook.com/nocteatrow/

Sztuka z ważnym przesłaniem – te słowa w pewnym stopniu definiują tegoroczną, piątą edycję Wodzisławskiej Nocy Teatrów. Z rozmysłem dobrany repertuar zobowiązuje do tego, by w sobotę (15.09) ponownie dać się ponieść teatralnej formie wyrazu. Będzie mądrze, pięknie i tolerancyjnie.

W centrum miasta spotkanie ze sztuką w reżyserii Bartłomieja Miernika. I to dwukrotnie. Będzie to spektakl „Bień – 1920”, który powstał na bazie liczących prawie sto lat listów dwojga młodych ludzi. Są to zachowane w całości listy, wysyłane z frontu polsko-bolszewickiej wojny 1920 roku, przez żołnierza ochotnika, dwudziestoletniego Adama Bienia z Ossali do osiemnastoletniej Zosi z Sandomierza oraz jej listy do niego. Drugim spektaklem jest „Kijów, Aleppo” przedstawienie skonstruowane ze wspomnień młodych ludzi – Ukrainki i Syryjczyka, które zostały zebrane w scenariusz, a następnie przez nich samych zagrane.

Na najmłodszego widza czekać będzie bardzo ciekawa i wyjątkowo piękna opowieść „Momo”, którą zaprezentuje Teatr Rawa z Katowic. Będzie to teatr lalkowy w połączeniu z japońską techniką kamishibai. Na swoim rodzimym gruncie wystąpi także Classic Ballanga Teatr.

Przedstawienie w śląskim klimacie to „Rajcula Warzy” Aliny Moś-Kerger, które pokazane zostanie na parkingu przy ulicy Arendarskiej, to teren dawnego targowiska.

Na wszystkie przedstawienia wstęp jest wolny.

Wodzisławska Noc Teatrów rozpocznie się w sobotę (15.09) od 16.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023