Wodzisławski Miraż Mistrzem Polski [FOTO]

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury w miniony weekend (14-15.03.) wywalczył tytuł Mistrza Polski. Grupa wzięła udział w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization Jazz Dance w Wałbrzychu. Mistrzowski tytuł zdobyła grupa startująca w kategorii Mini Formacje Dzieci.

Dobre lokaty zajęli również: formacja dzieci – 4. miejsce, mini formacja juniorzy- 6. miejsce, formacja juniorzy- 9. miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazły się także solistki. Nina Stec uplasowała się na 6. miejscu w kategorii solo dance juniorzy.

W tej samej kategorii Emilia Sopyła zajęła 9. miejsce. Warto podkreślić, że w tej samej kategorii startowało, aż 112 tancerzy.

Sukcesy zespołu potwierdzają, że mamy w szeregach Wodzisławskiego Centrum Kultury znakomitych tancerzy, artystów i instruktorów. Serdecznie im gratuluję. Cieszę się, że ich ciężka praca i talent doceniane są medalami– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W tym półroczu zespół Miraż weźmie udział w Krajowych Mistrzostwach IDO Show Dance w Kleszczowie, Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Contemporary, Ballet w Ossie oraz Mistrzostwach Europy w Pradze.

Strona Wodzisławskiego Centrum Kultury: TUTAJ