Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty do 3 stycznia. Trwa inwentaryzacja

Facebook Twitter

"Co mamy zrobić z odpadami?" - pytają słuchacze Radia 90. "Poczekać" - odpowiadają urzędnicy. Od 22 grudnia Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest nieczynny. Wszystkie odpady są wywożone. 

fot.pixabay.com

Mówi Joanna Staniczek ze Służb Komunalnych Wodzisławia Śląskiego:

Joanna Staniczek: Ze względu na to, że tych odpadów nagromadziło się bardzo dużo, wywozimy je na składowisko, gdzie mamy podpisane umowy. Jeździ tutaj sprzęt ciężki, a nasz plac też nie jest za duży, więc to też ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Jesteśmy zmuszeni zamknąć PSZOK dla mieszkańców, ale tylko i wyłącznie dlatego, żeby opróżnić plac, żeby było im wygodniej, żeby nic im nie przeszkadzało, żeby z początkiem roku mogli wszystko deponować na placu.

To jedyny okres w roku kiedy mamy mniejszą ilość klientów

– mówi:

Joanna Staniczek: Te nasilenie ruchowe ono się zmniejsza w okresie świątecznym, to jest jedyny czas, kiedy trzeba wszystko doprowadzić do porządku. Generalnie to są tylko 4 dni. To nie jest taki, czas, kiedy mieszkańcy sobie nie poradzą z odpadami. Było też tak w pandemii, kiedy PSZOKi były pozamykane i trzeba było sobie radzić. To jest zaledwie kilka dni wyciętych.

W Wodzisławiu Śląskim PSZOK działa od 2013 roku. Punkt znajduje się na terenie Służb Komunalnych Miasta przy ulicy Marklowickiej 21.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj