Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisławski szpital publikuje wyniki

Facebook Twitter

349 pobranych wymazów od ubiegłego poniedziałku (30.03.). Do tej pory do szpitala w Wodzisławiu dotarło 241 wyników. 58 jest pozytywnych.

Dyrekcja publikuje informacje na temat wykonanych testów na koronawirusa. 68 wymazów pobrano od pacjentów: 22 zostało zakażonych; 20 wyników jest ujemnych. Wśród personelu dodatnie wyniki ma 36 osób, 163 są negatywne. „Oczekujemy jeszcze na 82 wyniki z pobranych wymazów” – mówi dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Krzysztof Kowalik:

Dopiero wtedy jak będziemy mieć wyniki, możemy podejmować dalsze decyzje. Kolejną sprawą jest kwestia odbudowania zespołu lekarsko-pielęgniarskich. Jest to utrudnione z racji tego, że część personelu weszła w kwarantannę, więc tutaj terminu będą nas hamowały. Na ten moment mamy zabezpieczenie, zgodnie z obowiązującymi wymogami. Natomiast możemy odtworzyć zespoły i wznowić pracę oddziału, musimy mieć wyniki, które muszą do nas spłynąć, musimy wiedzieć ostatecznie ile jest tego personelu, który ma jeszcze pobrane wymazy, ile jest wyników negatywnych. Wtedy dopiero mogę podejmować dezynsekuję co do odtworzenia zespołów lekarsko-pielęgniarskich.

Pielęgniarki dyżurują w systemie 12-godzinnym. Nie ma potrzeby, by pozostawały w pracy dłużej, jak np. w ostatni weekend kiedy ze względu sytuację były w szpitalu od piątku (3.04.) do poniedziałku (6.04.):

Tych pacjentów, których możemy już wypisać, nie ma wskazań medycznych żeby pozostawali w oddziałach, tych pacjentów wypisujemy. Ta obsada, która w tej chwili jest, już nie wymaga takiej wzmożonej pracy.

Do kiedy szpital w Wodzisławiu będzie zamknięty? Na to pytanie dyrektor Kowalik nie potrafi dziś (8.04.) odpowiedzieć. Ta data jest zależna od tempa spływania kolejnych wyników i możliwości odbudowania zespołów lekarsko-pielęgniarskich na poszczególnych oddziałach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020