Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławski szpital z nowym blokiem operacyjnym

Facebook Twitter

Wodzisławski szpital z wyremontowaną salą operacyjną. Po zakończeniu prac modernizacyjno-adaptacyjnych pomieszczeń bloku operacyjnego przekazano je do użytkowania. Przypomnijmy modernizacja rozpoczęła się w połowie września. Pełny zakres prac obejmował roboty ogólnobudowlane, instalacyjne, elektryczne, związane z instalacją gazów medycznych oraz całościowe wyposażenie wraz z montażem sprzętu i aparatury medycznej. Koszt to blisko 2 mln złotych z czego […]

Wodzisławski szpital z wyremontowaną salą operacyjną. Po zakończeniu prac modernizacyjno-adaptacyjnych pomieszczeń bloku operacyjnego przekazano je do użytkowania. Przypomnijmy modernizacja rozpoczęła się w połowie września. Pełny zakres prac obejmował roboty ogólnobudowlane, instalacyjne, elektryczne, związane z instalacją gazów medycznych oraz całościowe wyposażenie wraz z montażem sprzętu i aparatury medycznej. Koszt to blisko 2 mln złotych z czego ponad połowa pochodziła z budżetu wojewody śląskiego. Pozostałe środki finansowe przekazał pow. wodzisławski a także trzy fundacje.

Koszt to prawie 2 mln zł, z czego 1,2 mln zł pozyskano z rezerwy ogólnej budżetu Wojewody Śląskiego. Pozostałe środki na sfinansowanie przebudowy i modernizacji pomieszczeń zostały przekazane przez Powiat Wodzisławski (297 150 zł), Fundację PGE Energia Ciepła (250 000 zł), Fundację PKN Orlen Dar Serca (100 000 zł) oraz Jastrzębską Spółkę Węglową (20 000 zł).

Inwestycja została zaplanowana w celu rozwoju działalności szpitala w zakresie chirurgii ogólnej, w szczególności chirurgii onkologicznej. Przygotowanie zaplecza zabiegowego przyczyni się do sprawnego i szybkiego udzielania pomocy medycznej mieszkańcom powiatu wodzisławskiego i ościennych gmin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022