Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisławskie biuro paszportowe cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Facebook Twitter

W pierwszych dwóch miesiącach działalności funkcjonujący przy Starostwie Powiatowym punkt przyjął ponad 1200 wniosków i wydał prawie 650 dokumentów. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, ale również sąsiednich, a nawet województwa opolskiego. Dużą grupę stanowią również Polacy mieszkający za granicą, którzy w Wodzisławiu Śl. postanowili ubiegać się o paszport.

Punkt paszportowy w Wodzisławiu Śl. jest terenową jednostką Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Zlokalizowany jest przy ulicy Pszowskiej 92a (budynek Powiatowego Centrum Konferencyjnego obok Wydziału Komunikacji i Transportu). Punkt prowadzi kompleksową obsługę paszportową, obejmującą zarówno możliwość złożenia wniosku o wydanie paszportu i paszportu tymczasowego, jak i odbiór gotowego dokumentu.

Klienci przyjmowani są w następujących godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa: 7:30 – 15:30
  • czwartek: 7:30 – 17:00
  • piątek: 7:30 – 14:00

Przypomnijmy, że w wodzisławskim starostwie punkt odbierający wnioski paszportowe funkcjonował od 2006 r. do końca marca 2013 r. Decyzją wojewody został on jednak zlikwidowany, mimo że koszty jego funkcjonowania pokrywało starostwo, a liczba składanych co roku wniosków była jedną z najwyższych w subregionie. Po kilku miesiącach negocjacji ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim udało się doprowadzić do uruchomienia punktu na nowo.

Powiat z własnych środków pokrył koszty adaptacji pomieszczeń budynku centrum i przeznaczył na ten cel ok. 120 tys. zł. Pomieszczenia zostały wykonane zgodnie z wymogami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dla klientów zostały przygotowane trzy stanowiska obsługi oraz poczekalnia z kącikiem zabaw dla dzieci. Z usług punktu mogą korzystać także osoby niepełnosprawne, ponieważ budynek centrum konferencyjnego jest pozbawiony barier architektonicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020