Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie Centrum Kultury: 19. edycja Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowej, 19. edycji Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX. Impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z całej Polski, odbędzie się 18 kwietnia 2021 r. Transmisja online dostępna będzie w Internecie.

fot. 383961 / pixabay.com

Wodzisławska Gala Taneczna MIX jest jedną z flagowych imprez Wodzisławia Śląskiego, dzięki której do WCK przyjeżdża co roku kilkadziesiąt formacji tanecznych z całej Polski, co przekłada się na udział około 1500 uczestników. Formacje rywalizują w kategoriach show dance, street dance oraz w tańcu towarzyskim. Zainicjowane przez Klub Tańca Towarzyskiego SPIN wydarzenie, tworzone jest przez ludzi zakochanych w tańcu już od dwudziestu lat. W tym roku, w związku z pandemią, organizatorzy postanowili zmienić formułę i zorganizować ją bez bezpośredniego udziału publiczności.

Katarzyna Rokowska–Szyroki: 19. edycja Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX będzie w tym roku transmitowana w całości w Internecie, a link do transmisji udostępnimy na stronie WCK i na Facebooku. Zależy nam, by impreza się odbyła, nie możemy jednak z racji obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 zaprosić tylu uczestników do WCK. Bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas priorytetem

– mówi dyrektorka WCK.

Galę taneczną oceniać będzie komisja sędziowska, w skład której wejdą specjaliści z zakresu różnych technik tańca. 18 kwietnia jurorzy będą się bacznie przyglądać wszystkim prezentacjom tanecznym w siedzibie organizatora na ekranie kinowym (w obecności trenerów zespołów biorących udział w przeglądzie, jeśli w dniu imprezy obowiązujące obostrzenia związane z Covid-19 na to pozwolą). W związku z tym w każdej kategorii tanecznej może zostać przyznana dodatkowa nagroda dla najlepszego zespołu, wytypowana przez trenerów oraz nagroda główna Grand Prix w wysokości 1.000 złotych dla najlepszego zespołu. Po obejrzeniu wszystkich prezentowanych choreografii poznamy werdykt jury, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

Elżbieta Lasocka: Wiemy, jak ważne jest stwarzanie przestrzeni i możliwości do prezentacji i konfrontacji swojej pracy dla zespołów tanecznych. Pandemia mocno ograniczyła zespoły i odizolowała je od publiczności, a to właśnie występy dawały tancerzom motywację do ciężkiej pracy, największą satysfakcję i radość. Jako klub tańca postanowiliśmy dać szansę formacjom, aby mogły się zaprezentować, zobaczyć innych, a przy okazji porywalizować w przyjaznej atmosferze

– mówi pomysłodawczyni imprezy, główna choreograf w KTT SPIN z WCK.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się do pobrania na stronie TUTAJ. Wodzisławskie Centrum Kultury czeka na zgłoszenia do 26 marca 2021 r.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj