Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie Centrum Kultury ma nową szefową!

Facebook Twitter

Katarzyna Rokowska-Szyroki nową dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Do tej pory pełniła funkcję głównego specjalisty ds. promocji i kultury w Urzędzie Miasta.

Na ogłoszenie dotyczące stanowiska dyrektora WCK odpowiedziały trzy osoby. Na podstawie przesłanych zgłoszeń i CV prezydent Mieczysław Kieca zaprosił na spotkanie jednego kandydata. W efekcie podjął decyzję o tym, że nowym dyrektorem Centrum zostanie Katarzyna Rokowska-Szyroki. A przypomnijmy, że na stanowisku szefa WCK-a zrobił się wakat po odwołaniu z końcem października przez prezydenta miasta dotychczasowego dyrektora, Krzysztofa Jarocha. Do dziś nie podano, jaka była tego przyczyna. Nowy szef Wodzisławskiego Centrum Kultury ma zacząć pracę w styczniu.

Patrząc na dobro tak ważnej miejskiej jednostki jak WCK oraz jej pracowników, a także na szczególny czas, w jakim się znajduje, czas pandemii i moment przenoszenia obsługi finansowo-kadrowej WCK do Centrum Usług Wspólnych, zdecydowałem się powierzyć na rok funkcję dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury Katarzynie Rokowskiej-Szyroki

– mówi prezydent miasta, Mieczysław Kieca.

Nowa dyrektor WCK rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta na początku 2006 roku. Dotychczas pracowała jako główny specjalista ds. promocji i kultury, wcześniej kierowała między innymi Referatem ds. Komunikacji i Wizerunku. Przez wszystkie lata pracy w UM zajmowała się przede wszystkim realizacją projektów promocyjnych, czuwała nad identyfikacją wizualną Urzędu i miejskich jednostek, organizowała wydarzenia specjalne. Pierwsze lata kariery przepracowała w sektorze prywatnym, między innymi w agencjach reklamowych specjalizujących się w obsłudze graficznej i organizacji eventów. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nowa dyrektor podkreśla, że w swojej pracy w Wodzisławskim Centrum Kultury chce stawiać w głównej mierze na powrót do kulturowych korzeni i tradycji oraz jeszcze większe zaangażowanie mieszkańców w tworzenie życia kulturalnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj