Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie Centrum Kultury odwiedzili goście z francuskiego Rive de Gier

Facebook Twitter

Jean-Louis Valente, zastępca mera wspomnianej miejscowości odpowiedzialny za sprawy dotyczące kultury i młodzieży oraz Roland Comte, dyrektor Teatru L'Imprimerie spotkali się z Krzysztofem Jarochem, dyrektorem WCK. Wizyta była pokłosiem podpisanej w kwietniu ubiegłego roku umowy o współpracy kulturalnej między wspomnianymi instytucjami.

Wydarzenie było okazją do wymiany cennych spostrzeżeń i doświadczeń wynikających z twórczej działalności. Uczestniczyła w nim także Mirela Pogoda, nauczycielka języka francuskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1. Goście WCK mieli okazję m.in. zobaczyć wyremontowaną salę widowiskową, zapoznać się z funkcjonowaniem placówki i proponowaną ofertą, a także spotkać się z Artystyczną Rodzinką Seniorów „Nie dejmy sie” i zaśpiewać francuskie przeboje. Rozmawiali także o wspólnych przedsięwzięciach kulturalnych i społecznych, które mogą być realizowane w przyszłości.

Wizyta naszych francuskich partnerów w Wodzisławiu Śląskim miała charakter roboczy, a rozmowy otwarły drogę do zacieśniania kontaktów w zakresie potencjalnych wspólnych międzynarodowych projektów

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przed wizytą w WCK, delegacja z Rive de Gier gościła w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie miało miejsce spotkanie z uczniami, którzy uczą się języka francuskiego. Była to okazja do ciekawej konwersacji i wymiany poglądów. Ponadto, goście z Francji spędzili twórczy czas z zespołem Kokoszyczanki, z którym prowadzą aktywną współpracę. Należy zaznaczyć, że WCK także stale współpracuje z Kokoszyczankami, dzięki czemu zespół mógł koncertować również we Francji. Ideą tej współpracy jest szeroko pojęta promocja dobrych inicjatyw kulturalnych i artystycznych nie tylko w mieście, regionie, ale także poza granicami naszego kraju. Ważne jest również tworzenie oferty i klimatu kulturalnego miasta razem z lokalnymi artystami.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022