Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na taneczne „Rodzinne spotkania z teatrem”

Facebook Twitter

Listopadowe „Rodzinne spotkania z teatrem” przyjmą tym razem formułę… taneczną. Wszystko za sprawą widowiska w wykonaniu tancerzy zespołu Miraż, wypełnionego porywającą muzyką, dopracowaną choreografią i efektami świetlnymi.

fot.mat.prasowe

Taneczne show można będzie zobaczyć 28 listopada, w niedzielę, o godzinie 16.00. Program uatrakcyjni znana i lubiana przez najmłodszych Ciocia Klocia czyli Monika Kubica – Skaba.

Miraż

Specjalizuje się w tańcu show dance, jazz dance i modern jazz i właśnie te style zaprezentują tancerze podczas rodzinnego koncertu, który jest opowieścią o tym, że taniec może stać się pasją już od najmłodszych lat.

Zespół taneczny Miraż działa od niespełna 30 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ma na swoim koncie spory dorobek artystyczny. Zdobył nagrody na zawodach o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. W tym roku zespół zdobył tytuł Mistrza Polski solistów w balecie, tytuł II Wicemistrza Polski formacji w tańcu modern, tytuł Wicemistrza Polski duetów w tańcu modern oraz tytuł Wicemistrza Polski solistów w tańcu modern.

fot.mat.prasowe

Układy choreograficzne tworzą trenerzy zespołu: Lenka Krčovà, Evgeniya Makeeva-Wyputa oraz Dominika Pławna. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost.

Obecnie zespół zrzesza ponad setkę tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na nastolatkach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach tanecznych.

fot.mat.prasowe

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021