Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie skrzaty już są. Można je zobaczyć, a nawet dotknąć [FOTO]

Facebook Twitter

Wodzisław Śląski ma nowych mieszkańców. To małe skrzaty, które pojawiły się na Starym Mieście. Dokładnie w czterech lokalizacjach wokół rynku. Piwniczne okna czy kamienne podstawy latarni- tu można ich szukać.

Skrzaty zastaniecie w czasie pracy, kolacji w pizzerii, a także można zobaczyć jak mieszkają…

Rafał Wolny: Projekt wziął się z Internetu, zainspirowałem się jakimiś instalacjami, które gdzieś ktoś robił za granicą takie nietrwałe z kartonu. Każde miasto ma jakąś swoją atrakcje, a Wodzisław ma mieć swoje skrzaty, które mają przynosić szczęście, warunkiem jest, że trzeba sobie z nimi zrobić selfie, bo inaczej nie przynoszą szczęścia. Jeśli chcesz znaleźć chłopaka, zdać egzamin albo wygrać w totka to trzeba sobie zrobić z nimi zdjęcie. Historia jest tworzona poprzez wszystkie okienka, które tutaj zajmujemy, dostaliśmy 4 dziury w ścianie do zagospodarowania, te dziury są częścią historii tych kamienic, natomiast żeby to było ładniejsze, to tylko i wyłącznie myśmy to ubarwili

-mówi twórca wodzisławskich skrzatów.

Dioramy są wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale, takie jak kształty centymetrowej książki w drewnianej sypialni, szybu w mikrokopalni czy pizzy w nowej w mieście pizzerii. Na ścianach wiszą fotografie Wodzisławia w wersji mini:

Rafał Wolny: To zdjęcie na prawej ścianie które jest, to jest zdjęcie wybrane przez internautów i zdobyło ono ponad 700 głosów, to jest przekrój nowego rynku ze starym, bardzo fajne przejście i super zdjęcie zrobione, bo były 4 zdjęcia do wyboru jak dobrze pamiętam i to właśnie zostało wybrane i to umieściliśmy na prawej ścianie mini pizzerii.

Radio 90: Te zdjęcia Wodzisławia pojawiają się z tych instalacjach.

Rafał Wolny: Cały czas muszą być, liczymy na to, że ludzie będą rozpoznawali te zdjęcia (…). Liczę na to, że w tych dzielnicach które są za zdjęciach też będziemy mogli zrobić instalacje, że to nie będzie tylko stary rynek ale może pojawią się instalacje na osiedlach i innych dzielnicach oddalonych od centrum.

Urzędnicy z magistratu mają nadzieję, że skrzaty na dobre zadomowią się w Wodzisławiu. Mogą zamieszkać nie tylko w kamienicach należących do miasta, ale także w budynkach prywatnych…można skrzaty do siebie zaprosić:

Anna Szweda-Piguła: Historię skrzatków chcemy tworzyć, jak najbardziej wpisać je w nasze miasto, bo tak jak od początku mówiliśmy, skrzaty są nowymi mieszkańcami Wodzisławia Śląskiego oczywiście z przymrużeniem oka, ale o to nam chodzi żeby nasza codzienność była troszeczkę rozweselona i sprawiała, że chce się tu być, także tworzyć historię będziemy i miejmy nadzieję, że wspólnie z mieszkańcami i gośćmi którzy do nas przyjadą, będziemy otwarci na wszystkie propozycje

-dodaje Anna Szweda-Piguła z wodzisławskiego magistratu.

Skrzaty znajdziecie m.in. na ulicach Księżnej Konstancji czy Kubsza. Mapę lokalizacji mamy na radio90.pl. W sumie wyznaczono 34 punkty na terenie całego miasta, gdzie nowi mieszkańcy mogliby znaleźć swoje miejsce.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj