Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisławskie Starostwo: Wśród pracowników przypadek zachorowania na koronawirusa

Facebook Twitter

Koronawirus Wydziale Komunikacji i Transportu wodzisławskiego starostwa. Zakażenie potwierdzono u jednej z osób, która pracuje w referacie do spraw rejestracji pojazdów. Starostwo natychmiast, od dziś (18.08.) zawiesiło bezpośrednią obsługę klientów.

W celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa postanowiliśmy w pierwszej kolejności pracowników, którzy mięli bezpośredni kontakt z tą osobą, odesłać na kwarantannę, zgodnie z zaleceniami sanepidu. To są pracownicy referatu ds.rejestracji pojazdów. Jest to 8 pracowników Wydziału Komunikacji i jedna osoba z innego wydziału. To co najważniejsze dla mieszkańców, to wstrzymanie bezpośredniej obsługi naszych klientów.

-mówi Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa.

Radio 90: A co petentami, którzy w ostatnich dniach odwiedzali referat do spraw rejestracji pojazdów? Czy też są zagrożeni?

Zgodnie ze stanowiskiem i opinią sanepidu, wdrożony przez wydział i starostwo środki zabezpieczające min. maseczki, przyłbice, środki dezynfekcyjne czy też szyby odgradzające mieszkańców od urzędników, powodują ograniczenie tego ryzyka zarażenia. to ryzyko w opini sanepidu było minimalne. Pomieszczenie w którym pracowała osoba zakażona zostanie zdezynfekowane.

Radio 90: Jak zatem w najbliższych dniach zarejestrować pojazdu w Wydziale Komunikacji i Transportu wodzisławskiego starostwa?

Nie można umówić się na wizytę, przyjść i załatwić swoją sprawę w ustalonym terminie. Należy skorzystać z ePUAPu czy Sekapu, czy porozumiewać się korespondencyjnie, czyli przynieść wniosek do kancelarii, bądź wysłać go pocztą. W ten sam sposób sprawa będzie załatwiana przez urzędników.

Jak dodaje Wojciech Raczkowski:

Przewidywany termin powrotu Wydziału do bezpośredniej obsługi klientów to 24 sierpnia. Jest on jednak uzależniony od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej, przede wszystkim od wyników testów pracowników skierowanych na kwarantannę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj