Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojciech Ciuraj w drugiej części tryptyku wraca do historii. Koncert online z WCK

Facebook Twitter

Dokładnie 100 lat po wybuchu II Powstania Śląskiego ukazała się druga część muzycznego tryptyku. To dzieło muzyka pochodzącego z Wodzisławia, Wojciecha Ciuraja.

www.wck.wodzislaw-slaski.pl

W ubiegłym roku wydał na 100-lecie I Powstania Śląskiego płytę „Iskry w Popiele”, która została wydana m.in. w Japonii. Mówi Wojciech Ciuraj:

Muzycznie ta druga część tryptyku, czyli „Dwa Żywioły” to jednak zupełnie inna historia. Staram się, żeby wszystkie części tej trylogii były interesujące pod względem muzycznym. Zaprosiłem troszkę innych gości, jest to inna muzyka. Postawiłem na dłuższe formy. Znajdzie się tam nawet 24-minutowy utwór. (…) Myślę, że każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie na tym albumie. Zaprosiłem artystów ze Śląska, opowiadamy historię regionu 100 lat później.

W tytułowym utworze „Dwa Żywioły” wystąpił Abradab, znany z grupy Kaliber 44:

Lista artystów, którzy wzięli udział w nagraniu tej płyty jest bardzo długa. Z Abradabem współpracowało się znakomicie. To wspaniały artysta, bardzo otwarty, świetnie się zaadaptował do bardziej rockowej stylistyki. Jestem też szczególnie dumny i zadowolony ze współpracy ze wspaniałym trębaczem jazzowym Piotrem Szmidtem, który dodał specyficznego liryzmu poszczególnym kompozycjom. To wspaniała sprawa, że chcieli się podzielić ze mną swoim talentem.

Utwory z najnowszej płyty będzie można usłyszeć w najbliższy poniedziałek (07.09.) w czasie koncertu online w Wodzisławskim Centrum Kultury:

Zdecydowanie brakuje tego kontaktu z publicznością, słuchacze na widowni dają nam energię do grania, to jest jednak coś zupełnie innego. Musimy się zaadaptować do panujących warunków, więc lepiej grać w internecie niż nie grać wcale. Internet to teraz jest największa scena świata i wszyscy możemy uczestniczyć w tych koncertach, dlatego gorąco zapraszam, żeby zobaczyć jak ten materiał broni się na żywo.

Początek koncertu w poniedziałek (07.09.) o godz. 19.00.

Zobaczcie klip z tytułowym utworem:

Koncert na Facebooku WCK lub na kanale YouTube.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj