Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wojewoda i minister zdrowia o otwarciu granicy

Facebook Twitter

"Liczę na zdjęcie restrykcji dla mieszkańców województwa śląskiego, którzy nie mogą przekraczać granicy czeskiej w ciągu najbliższych dni"- mówił w piątek (19.06.) wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

www.katowice.uw.gov.pl

Piątek to kolejny dzień rozmów polskich i czeskich inspektorów sanitarnych na temat otwarcia granicy polsko- czeskiej dla mieszkańców województwa śląskiego:

Dzisiaj te rozmowy są kontynuowane na poziomie regionalnym, trwa konferencja z hejtmanem oraz- u mnie prowadzi to wicewojewoda- Śląski Inspektor Sanitarny. Jestem głęboko przekonany, że w najbliższych dniach te restrykcje po stronie czeskiej zostaną zdjęte, stąd te rozmowy są w bardzo zaawansowanej fazie.

Sytuacja stabilizuje się – dodaje minister zdrowia Łukasz Szumowski, licząc na otwarcie granic dla wszystkich Polaków:

Jeżeli pokazujemy te wyniki z wczoraj, gdzie odsetkowo to na milion mieszkańców, mieliśmy w Czechach większe wyniki niż w Polsce. To pokazuje, że po pewnym ograniczeniu i opanowaniu tych dużych ognisk w kopalniach tak naprawdę w Polsce sytuacja jest na tyle ustabilizowana, że nie różni się co do zapadalności od sytuacji czeskiej, a na pewno różni się ilością bezwzględną osób, które zachorowały na milion mieszkańców. Na korzyść. W związku z tym ja liczę na to, że te restrykcje będą jak najszybciej zdjęte.

Przypomnijmy, że za wjazd do Republiki Czeskiej mieszkaniec województwa śląskiego może zostać ukarany mandatem w wysokości 1 mln koron, to jest 170 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020