Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek na kwarantannie

Facebook Twitter

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przebywa od dziś (15.10.) na kwarantannie. Decyzję podjął sanepid ze względu na potwierdzony badaniami, dodatni wynik testu na koronawirusa u jednego z pracowników biura wojewody.

Fot. facebook.com/JWieczorekPL/

Zastosowana kwarantanna jest zgodna z zaleceniami służb sanitarnych i ma charakter prewencyjny. Jak informuje biuro prasowe wojewody, Jarosław Wieczorek czuje się dobrze i pracuje zdalnie, będąc w stałym kontakcie z wszystkimi służbami. Sytuacja nie wpłynie też na funkcjonowanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informacja biura prasowego wojewody śląskiego na temat sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim

Nowe ognisko wykryto w ZOL w Lublińcu, gdzie na przebadanych 65 podopiecznych i 11 osób z personelu 41 okazało się być zakażonymi (40 pacjentów i 1 osoba z personelu). Chorzy zostali odizolowani i są pod nadzorem służb sanitarnych.

Zakażenia wykryto w jednej z przychodni zdrowia w Żywcu, w której, jak wykazały badania, 7 osób z personelu jest dodatnich. Do 11 osób wzrosły już zachorowania w Urzędzie Gminy w Świnnej.

Zachorowania wykryto w kolejnych szkołach: Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Leśnej, II Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach i Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Katowicach.

7 osób z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej już choruje, a 51 przebywa w kwarantannie po tym, gdy w zeszłym tygodniu zakażenie wykryto u jednego z aktorów.

39 osób chorych (25 pacjentów oraz 14 osób z personelu) wykazały badania w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Pacjenci zostali odizolowani od pozostałych osób i zaopiekowani przez zdrową kadrę.

4 osoby zakażone (1 pensjonariuszka i 3 osoby z obsługi) potwierdziły badania w Zespole Sanatoryjno–Szpitalnym Rehabilitacji Narządu Ruchu w Goczałkowicach-Zdroju. Osoby te były w dobrym stanie i zostały skierowane do izolacji w swoich domach.

Przez najbliższe 10 dni nieczynna będzie stacja sanitarno–epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej, w której także wykryto koronawirusa u 6 pracowników. Zadania stacji przejmuje na ten czas sanepid w Bytomiu.

Trwają rozmowy wojewody śląskiego z kolejnymi szpitalami w województwie śląskim w sprawie zabezpieczenia kolejnych miejsc dla pacjentów chorych na Covid- 19. Prócz dodatkowych już uruchomionych blisko 330 łóżek, kolejne powstaną w szpitalach wojewódzkich w Rybniku i w Jastrzębiu–Zdroju – łącznie ok. 80 miejsc.

Przybywa także punktów pobrań wymazów, czyli tzw. drive-thru i obecnie jest ich już 44 na terenie całego województwa. Dodatkowo uruchomiono 6 zespołów mobilnych w Katowicach, Sosnowcu, Raciborzu, Bielsku–Białej, Częstochowie i Rudzie Śląskiej. Zespoły te będą docierać przede wszystkim do osób, które same nie są w stanie, np. z powodu choroby czy niepełnosprawności, dojechać do punktu pobrań. W województwie przybyło także laboratoriów badających pobrane próbki i obecnie jest ich 24. W ostatniej dobie przeprowadzono blisko 8,2 tys. testów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj