Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda w Radiu 90: „Musimy podejmować decyzje, które dotykają milionów obywateli Polski”

Facebook Twitter

Wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa - tak wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poranny gość Radia 90, komentuje zapowiedź otwarcia stacji narciarskich, hoteli i lokali gastronomicznej w Wiśle od najbliższego poniedziałku (01.02.) mimo obowiązujących obostrzeń.

fot.FB Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski

Branża turystyczna liczyła, że rząd poluzuje obostrzenia. Tak się jednak nie stało. Na czwartkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia zapowiedział dalsze ich utrzymanie z wyjątkiem galerii handlowych i galerii sztuki:

Wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa, wobec tych zasad, które są wprowadzane we wspólnej odpowiedzialności, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne. Ja mam też te trudne doświadczenie z osobami, które są hospitalizowane, które przechodzą chorobę bardzo ciężko. Liczba osób, które płaca najwyższą cenę jest dalej bardzo wysoka w Polsce. Robimy to w trosce o to bezpieczeństwo. O to, żeby system ochrony zdrowia mógł świadczyć swoje usługi, żeby dawał bezpieczeństwo obywatelom, wiedząc doskonale, że wyrzeczenia całego narodu są bardzo duże.

Musimy podejmować takie kroki, ale nie chcemy ich robić – podkreślał w porannej rozmowie wojewoda Wieczorek:

Strasznie nad tym ubolewam,  że od lutego ubiegłego roku żyjemy w takim świecie i w takich czasach, gdzie musimy podejmować decyzje, które dotykają setki, dziesiątki milionów obywateli Polski.  Mogę prosić i apelować o kolejne zrozumienie, że to nie jest kwestia wyłącznie  gospodarcza, społeczna, ale to jest kwestia życia i zdrowia. Bardzo proszę o zrozumienie w tej sprawie.

Poranna rozmowa z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021