Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda w Radiu 90: „Podejmę się rozmowy z samorządowcami w sprawie przyszłości szpitali”

Facebook Twitter

"Podejmę się rozmowy z samorządowcami w sprawie przyszłości szpitali" - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. O fatalnej sytuacji finansowej mówili samorządowcy podczas ostatniego posiedzenia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Chcą nowej wyceny świadczeń przez NFZ, bo dziś miesięcznie przez lipcowe podwyżki dla personelu dopłacają od pół do miliona złotych miesięcznie.

Jak powiedział wojewoda Wieczorek, do spotkania z burmistrzami, prezydentami i starostami prowadzącymi szpitale dojdzie na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Jarosław Wieczorek: Ja wprost komepetencji do zarządzania szpitalami nie posiadam, tym bardziej w kwestiach finansowania tych placówek. To jest domena Narodowego Funduszu Zdrowia. Na pewno podejmę się tej rozmowy, musimy popatrzeć na strukturę funkcjonowania szpitali powiatowych, jak wygląda ich strukturta kosztów, bo są szpitale które mają całkiem niezłą sytuację, a są takie, które mają ją kiepską.

Poranny gość Radia 90 wojewoda śląski nie obawia się, że szpitale zostaną zamknięte, czego boją się samorządowcy. Posłuchaj:

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z wojewodą Jarosławem Wieczorkiem:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023