Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję starosty w sprawie hałdy na Jedłowniku

Facebook Twitter

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję starosty wodzisławskiego o umorzeniu postępowania w sprawie hałdy na Jedłowniku. Sprawę zapożarowanego terenu przy ulicy Górniczej zaskarżył Rzecznik Praw Obywatelskich. To sprawa, która wraca w Radiu 90.

Miejsce jest niebezpieczne. Składowane były tam przez lata odpady pokopalniane przez KWK Marcel i KWK Annę. Urzędnicy od wielu lat bezradnie rozkładają ręce i nie potrafią wskazać właściciela terenu, który miałby przeprowadzić rekultywację.

Wojciech Raczkowski: Rzecznik Praw Obywatelskich podkreśla i o to też zawnioskował w swoim piśmie do sądu, aby w sprawę zaangażować Polską Grupę Górniczą jako następcę prawnego różnych przedsiębiorstw górniczych, które swego czasu na terenie ulicy Górniczej deponowały, czy to skałę płonną, czy też skałę pochodzącą ze szybów wentylacyjnych. Nam, w naszym postępowaniu administracyjnym nie udało się pewnych rzeczy ustalić

-mówił we wrześniu na naszej antenie rzecznik starostwa powiatowego w Wodzisławiu.

W tej chwili w urzędzie czekają na pisemne postanowienie sądu wraz z uzasadnieniem, licząc na to że Wojewódzki Sąd Administracyjny da tam konkretne wskazówki co do dalszego postępowania, by móc wskazać podmiot odpowiedzialny za rekultywację tego terenu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022