Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku bez pediatrii? [WIDEO]

Facebook Twitter

Zdaniem Grzegorza Wolnika, radnego Sejmiku Wojewódzkiego a jednocześnie członka Rady Społecznej szpitala, mówi się o takim pomyśle. Miesiąc temu doszło do zmiany dyrektora lecznicy. Jednym z planów ma być reorganizacja oddziału dziecięcego.

Dochodzą do nas bardzo niedobre informacje między innymi o tym, że planuje się albo bardzo okroić albo zlikwidować oddział dziecięcy. Ja jestem współzałożycielem fundacji pracującej na rzecz tego oddziału ”Mali Wspaniali”, przy naszej pomocy wyremontowano ten oddział i jest on dzisiaj jednym z naprawdę wzorcowych oddziałów i tutaj się mówi o jego likwidacji. Wszyscy dzisiaj mamy dzieci, wnuki, nie możemy sobie pozwolić żeby 150 tysięczne miasto i w zasadzie cały subregion były pozbawione opieki dla naszych najmłodszych w zakresie pediatrii jak i pediatrii laryngologicznej.

Grzegorz Wolnik zażądał pilnego posiedzenia Rady Społecznej szpitala w tej sprawie:

Marszałek województwa mianował pełniącą obowiązki dyrektora osobę, która w ostatnim czasie była już w 3 różnych szpitalach i nigdzie większych sukcesów nie odniosła, wręcz przeciwnie – te jednostki po prostu toną. Dzisiaj mamy przypadek ten w Rybniku, gdzie praktycznie zrezygnowała cała kadra zarządzająca, nie wiemy w jakim kierunku ten szpital ma iść. Ja wczoraj w rozmowie z przewodniczącym rady zażądałem pilnego zwołania posiedzenia Rady Społecznej, żebyśmy mogli usłyszeć co pani dyrektor ma do powiedzenia w zakresie strategii funkcjonowania tego szpitala.

Wolnik liczy, że takie posiedzenie uda się zorganizować w trybie stacjonarnym jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz live z konferencji prasowej pod rybnickim szpitalem:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj