Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku dalej nie może zamówić szczepionek

Facebook Twitter

 Jak dowiedział się nasz reporter, do 14 lutego placówka nie będzie miała możliwości ich zamówienia dla grupy ,,0'', by podać pierwszą dawkę pracownikom szpitala i ośrodków zdrowia.

Fot.pixabay.com

Z Szymonem Kędzierskim rzecznikiem WSS nr 3 w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Do 14 lutego nie mamy możliwości złożenia zamówienia dla grupy ,,0” ale tu z przeznaczeniem na pierwszą dawkę. Tu jest mowa o około 250 osobach z grupy ,,0”, plus nieokreślona liczba zgłoszonych do 14 stycznia przez formularz pacjenta na stronie rządowej.

Radio 90: To smutna wiadomość.

Są pewne rzeczy niezależne od nas, to wynika ze strony systemu dystrybucji szczepionek. Mamy nadzieję, że to się zmieni.

 

Na poniedziałek 8 lutego planowane jest rozpoczęcie szczepienie seniorów w rybnickim szpitalu. Odbędzie się ono jeżeli dotrą do placówki szczepionki

– dodaje Szymon Kędzierski:

Czekamy jeszcze na informację z Agencji Rezerw Materiałowych czy te szczepionki będą. W harmonogramie spodziewane jest szczepienie 180 seniorów tygodniowo. Według informacji, które otrzymał szpital, wszystkie te terminy które były od 25 stycznia do 7 lutego zostały usunięte z tego harmonogramu rejestracji, dlatego szczepienia seniorów nie zaczną się nie wcześniej niż w poniedziałek, to też zależy od tego czy te zgłoszenia, które dokonujemy w systemie dystrybucji szczepionek zostaną nam przywrócone

Problemy ze sprowadzaniem szczepionek nie tylko w szpitalu w Rybniku. Także placówka w Wodzisławiu Śląskim i Knurowie informuje, że szczepienia pierwszą dawką dla grupy „0” pozostają wstrzymane do 14 lutego. Na szczepienia mogą liczyć jedynie osoby, które już przyjęły pierwszą dawkę kilka tygodni temu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021