Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku wstrzymał szczepienia. Jaki jest powód?

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku do 3 lutego wstrzymał szczepienia przeciwko Covid-19. Placówka informuje, że do końca stycznia nie może zamówić szczepionek dla personelu szpitala. Lecznica zamówiła 180 dawek szczepionki firmy Pfizer. Niestety, jak mówi rzecznik szpitala: z przyczyn niezależnych zamówienie zostało anulowane. Kolejne ma być możliwe 1 lutego.

fot.torstensimon,pixabay

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 aktualnie nie dysponuje już wolnymi miejscami na zapisy dla seniorów 80+ oraz 70+ zainteresowanych szczepieniem szpitalu w pierwszym kwartale. Prowadzona jest lista rezerwowa. Od środy 3 lutego ma zacząć się podawanie drugiej dawki dla osób zakwalifikowanych do grupy „0” z podmiotów zewnętrznych.  Łącznie od 4 stycznia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku wykonano 1826 szczepień.

Seniorzy zainteresowani szczepieniem w rybnickim szpitalu i chcący wpisać się na listę rezerwową mogą telefonować pod numer 32 429 1229. Zgłoszenia przyjmowane są tylko telefonicznie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-13:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021