Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Na podium Cieszyn i Jastrzębie

Facebook Twitter

Policjanci z Cieszyna i Jastrzębia na podium Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Piłce Siatkowej. W turnieju rozegranym w hali widowiskowo-sportowej w Będzinie, cieszyńska komenda zajęła drugie miejsce, a komenda z Jastrzębia trzecie.

policji
fot. KWP

Funkcjonariusze z regionu policji mocni w piłce siatkowej

fot. KWP

Grało 15 drużyn, a po raz kolejny zwyciężyła drużyna Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Spośród wszystkich najlepszych zawodników powstanie „drużyna mistrzów”, która będzie reprezentowała śląski garnizon w Mistrzostwach Polski Policji w Piłce Siatkowej. Te pod koniec czerwca w Zawierciu.

Zawody przeprowadzono w dniach od 30 do 31 maja 2023 roku w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn reprezentujących jednostki terenowe Policji województwa śląskiego. Zawody przeprowadzono w 4 grupach, systemem „każdy z każdym”. Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn.

fot. KWP

Ćwierćfinały

KPP Cieszyn – KPP Będzin 2:0
KMP Częstochowa – KPP Lubliniec 0:2
KMP Gliwice – OPP Katowice 1:2
KMP Jastrzębie Zdrój – KMP Sosnowiec 2:1

Półfinały

OPP Katowice – KPP Lubliniec 2:1
KMP Jastrzębie-Zdrój – KPP Cieszyn – 1:2

Finały

KMP Jastrzębie-Zdrój – KPP Lubliniec 2:1
KPP Cieszyn – OPP Katowice 0:2

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – OPP Katowice
II miejsce – KPP Cieszyn
III miejsce – KMP Jastrzębie-Zdrój
IV miejsce – KPP Lubliniec

fot. KWP

Dyplomy oraz puchary zwycięskim drużynom, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, wręczył Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach podinsp. Paweł Komenda.

Spośród wszystkich najlepszych zawodników biorących udział w zawodach, stworzona zostanie „drużyna mistrzów”, która będzie reprezentowała śląski garnizon w Mistrzostwach Polski Policji w Piłce Siatkowej, które odbędą się już w dniach od 21 do 22 czerwca 2023 roku w Zawierciu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj