Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojna w Ukrainie a śląski biznes. 35% przedsiębiorstw deklaruje znaczne utrudnienia

Facebook Twitter

Wojna w Ukrainie spowodowała podniesienie cen produktów, usług, dóbr zaopatrzeniowo-inwestycyjnych oraz wzrost kosztów prowadzenia działalności. To główne czynniki tworzące bariery i utrudnienia w prowadzeniu i rozwoju firm- wynika z najnowszego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Raport pt. Wpływ wojny w Ukrainie na działalność polskich firm przedstawia m.in. bariery, z jakimi spotkali się przedsiębiorcy w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Gdy bierzemy pod uwagę deklaracje przedsiębiorców o postrzeganiu wojny jako bariery prowadzenia biznesu o dużym lub bardzo dużym znaczeniu, na czele widzimy województwa lubelskie (56 proc. wskazań) i podkarpackie (54 proc.). Południowo-wschodnia Polska jest także pomijana przez potencjalnych inwestorów ze względu na obszar o podwyższonym ryzyku dla prowadzenia biznesu. Region ten traci także turystycznie.

Wojna w Ukrainie a śląski biznes

Wojna w Ukrainie

W województwie śląskim pesymizm związany z prowadzeniem firm w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą wydaje się stosunkowo umiarkowany. 35% podmiotów gospodarczych zadeklarowało pojawiające się utrudnienia i bariery o dużym lub bardzo dużym znaczeniu. Jest to czwarty najmniejszy wynik w Polsce po województwach świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Czytaj także:

Oglądaj filmy na naszym kanale YouTube:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024