Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wójt Bąk: „Ewentualne oszczędności energii odbiją się na jakości życia mieszkańców Jejkowic”

Facebook Twitter

Ewentualne oszczędności odbiją się na jakości życia mieszkańców Jejkowic - mówi Marek Bąk wójt gminy. Ze zdziwieniem przyjąłem słowa premiera, aby samorządy od 1 października zmniejszyły o 10 procent zużycie energii - mówi wójt Jejkowic dodając, że rozważane różne warianty oszczędzania.

strefa relaksu w szkole w Jejkowicach

Marek Bąk: Nie ukrywam, że razem z załogą już zastanawialiśmy się jak spełnić to kryterium pana premiera, czyli te 10% oszczędności. Pojawiają się pewne pomysły, tylko wiadomo, to odbije się na jakości życia naszych mieszkańców, bo chociażby chcemy wcześniej wyłączać światła na Orliku, na stadionie, co uniemożliwiłoby późniejsze treningi. Chcemy wyłączyć oświetlenie w centrum. To są takie drobne rzeczy, ale na pewno nie przyniosą 10% oszczędności. Możemy oszczędzać na opale, obniżając temperaturę. W urzędzie gminy to nie jest problem, bo to jest mały budynek, ale już w szkole podstawowej, gdzie to jest spory budynek, jest problem, tam jest stara i nowa część. Te części nierównomiernie się ogrzewają, więc jeżeli tu obniżymy o dwa stopnie Celsjusza, to tam już będzie obniżone o 5 stopni i to już będzie za niska temperatura.

Marek Bąk wójt Jejkowic

Wprowadzenie oszczędności to karkołomne zadanie, podkreśla wójt Jejkowic, dodając, że żadna decyzja jeszcze ostatecznie nie została podjęta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj