Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wójt Chrószcz: Ubolewam nad hejtem wobec górników

Facebook Twitter

Ubolewam nad hejtem wobec górników - mówi Tadeusz Chrószcz wójt Marklowic, były przewodniczący Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce.

Radio 90 włączyło się do społecznej akcji „Nie oczerniaj górnika”, bo w sieci nie brakuje złych słów pod adresem górników i ich rodzin:

Ubolewam nad tym. To jest jakieś totalne nieporozumienie, żeby winić górników za to, że epidemia się rozszerza. Rodziny górnicze są najbardziej poszkodowane epidemią. Uważam to za bardzo niehumanitarne, że taki pogląd jest na tą sprawę i na górników. Na pewno górnicy i ich rodziny w niczym nie zawiniły. Ubolewam nad tym, że ktoś może się w taki sposób wypowiadać na temat górników.

Jak podkreśla Tadeusz Chrószcz, można było inaczej podejść do problemu koronawirusa w górnictwie:

Ja myślę, że pewne kroki można było przedsięwziąć. Można było wcześniej badania zrobić górnikom i podzielić ich na sekcje, tak żeby nie było wzajemnego kontaktowania się wszystkich górników. Mam trochę oglądu na to, jak wygląda praca górników, w przeciwieństwie do mieszkańców z innych regionów, którzy być może w sposób prostolinijny oceniają to. To już jest inny temat, kto za taką organizację pracy odpowiada, bo oczywiście wiemy jaki jest charakter pracy, trudno jest to zorganizować.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024