Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wójt Gorzyc: Mieszkańcy Jastrzębia i Wodzisławia. Siedźcie w domach!

Facebook Twitter

Będę jak Chuck Norris - pisze na Facebooku wójt Gorzyc, Daniel Jakubczyk. O co chodzi?

Chodzi o ośrodek rekreacyjny w Olzie, gdzie, korzystając z pięknej pogody, pojawili się pierwsi najemcy i rozpoczęli sezon.

Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną, nie wyrażam zgody na „baraszkowanie” na ośrodkach wypoczynkowych. Życie i zdrowie naszych Mieszkańców najważniejsze

– dodaje wójt. I jak mówi w rozmowie z naszą redakcją, mimo próśb najemców, nie zezwolił na odkręcenie wody i dostarczanie jej do domków.

Ja muszę podziękować mieszkańcom, myślę, zachowują się w sposób bardzo odpowiedzialny, rzeczywiście na tych ulicach pusto, troszeczkę przytłaczająco to wygląda. Natomiast kontaktowało się ze mną kilku dzierżawców działek rekreacyjnych na ośrodku wypoczynkowym w Olzie. Bardzo mocno nalegają na odkręcenie wody. Tam na okres zimowy jest woda zakręcana. Nie wyraziłem zgody, ponieważ rozporządzenie rządowe w sposób jasny, jednoznaczny określa, w jakich celach można się przemieszczać na terenie naszego kraju. Jeżeli mamy mówić o skutecznej walce z wirusem, to musimy się do tego wszystkiego dostosować.

W przeciwnym wypadku powielimy model włoski

– dodaje Jakubczyk. I podpiera swoją argumentację rozporządzeniem, które zabrania przemieszczania się w innych celach niż praca, zakupy czy działalność rolnicza. Nasi sąsiedzi powinni przebywać w domach. I jak dodaje wójt, podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o kwestię wędkowania.

Rozrywka, rekreacja na świeżym powietrzu, możliwość korzystania z parków, placów zabaw jest to w tej chwili ograniczone i niemożliwe. Nie zgadzam się na to, żeby mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, który posiadają działki rekreacyjne nad tymi zbiornikami rekreacyjnymi w Olzie, żeby przemieszczali się w celach takich rekreacyjnych czy wypoczynkowych na teren miejscowości Olza. To samo dotyczy naszych wędkarzy. Przepisy nie pozwalają na takie amatorskie przebywanie nad wodą i wędkowanie. Muszę przeprosić wszystkich za niedogodności, ale przepisy będziemy bardzo restrykcyjnie, mając na uwadze, zdrowie, życie nas wszystkich, egzekwować.

Wójt poprosił też komendanta policji o częstsze patrole w tych okolicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj