Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wójt Jejkowic: ”Samorządowcy nie radzą sobie z rosnącymi cenami za wywóz śmieci”

Facebook Twitter

"Samorządowcy nie radzą sobie z rosnącymi cenami za wywóz śmieci" - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 wójt Jejkowic, Marek Bąk. Od stycznia mieszkańcy Jejkowic płacą o 4 złote więcej za wywóz odpadów komunalnych. Obecnie to miesięcznie 26 złotych za osobę.

fot.pixabay.com

Nie mamy wpływu na rosnące ceny

– tłumaczy wójt:

Marek Bąk: Samorządowcy nie radzą sobie z rosnącymi cenami za wywóz śmieci. Jedyne co my możemy zrobić, to w pewien sposób modyfikować zasady wywozu śmieci, ale jakby nie było są to zasady, które uderzają w naszego mieszkańca. Gmina i rada gminy nie ma wpływu na te szybujące do góry ceny. Najbardziej boli to, że czasami słyszy się jak to samorządowy nie radzą sobie z odbierane odpadów, a prawda jest zupełnie inna, my naprawdę stajemy na głowie żeby wypośrodkować gdzieś tą cenę, każdy chciałby mieć odebrane wszystko spod posesji, ale niestety wtedy cena byłaby jeszcze wyższa.

Jak podkreśla wójt Jejkowic, samorząd może jedynie regulować ilość i wielkość odbieranych odpadów, stąd ograniczenie do 5 worków odbioru odpadów biodegradowalnych.

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj