Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wójt Jejkowic: Tak ma wyglądać walka o szacunek?

Facebook Twitter

Tak ma wyglądać walka o szacunek? O tolerancję? O swoje prawa? Takie pytanie zadaje w mediach społecznościowych wójt Jejkowic. Marek Bąk pokazuje zdjęcie kaplicy z wymalowaną błyskawicą, to symbol Strajku Kobiet.

www.facebook.com/marek.bak.

To nie protest to wandalizm, chuliganeria! Współczuję osobom, których jedynym pomysłem na wyrażenie siebie i swoich poglądów jest dewastacja i niszczenie! Ta kaplica jest własnością Gminy, czyli wszystkich mieszkańców Jejkowic i obiecuję, że jeśli do poniedziałku sprawca sam się do mnie nie zgłosi, żeby załatwić sprawę polubownie, zgłaszam sprawę na policję!

– pisze Marek Bąk, wójt Jejkowic i ostrzega, że gmina ma dobrze i sprawnie działającą sieć monitoringu.

Proszę również ewentualnych świadków o kontakt. Proszę o udostępnianie tego postu i przepraszam, za może zbyt emocjonalny ton wypowiedzi, ale to po prostu boli.

www.facebook.com/marek.bak.

Pod postem wójta Jejkowic pojawiło się dużo komentarzy i zdjęć kolejnych miejsc, w których pojawiło się graffitti.

Tak myślę, że osoba która to namalowała nawet nie wie o co z tym znakiem chodzi.

Nie ma pewności, że zrobiła to osoba związana z protestującymi kobietami. Znak jest obecnie na topie więc może to być zwykły akt wandalizmu…

Z podanych informacji wynika jedynie, że: napisy zostały wykonane 2 różnymi kolorami na kapliczce, moście i ul. Krótkiej w Jejkowicach w krótkich odstępach czasu przez nieustaloną osobę (można się domyślać, że były co najmniej 2 osoby – różne kolory, inny charakter pisma). Wiadomo, jakie znaki graficzne zostały umieszczone. Tyle.

– komentują mieszkańcy Jejkowic.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj