Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wójt Mirosław Szymanek: „Cała ta sprawa jest szokująca”

Facebook Twitter

213 złotych - tyle kosztował słynny już obiad w restauracji w Mszanie, na którym spotkał się wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz, przedstawiciele firmy Alpine, wójt Mszany i poseł Gadowski. Doszło do niego po wizycie przedstawiciela rządu w tamtejszym Urzędzie Gminy.

Rozmawiano wówczas o roszczeniach samorządu za zniszczone drogi i sygnałach o zagrożeniu terminu oddania do użytku mostu na autostradzie. Jak mówił poranny gość Radia 90, wójt Mirosław Szymanek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie przybyła do gminy na zaproszenie, dlatego też kwietniowa wizyta wiceministra miała być jedyną szansą na zbliżenie stanowisk:

Ja się bardzo cieszyłem – no, pierwszy raz do Mszany przyjeżdża minister – w końcu jest to ranga. Przedstawiam mu swoje problemy, wydawało mi się, że może minister ma wpływ na GDDKiA, na przeprowadzenie tej inwestycji. Ja nie tylko mówiłem o tym, przedstawiałem także problem mostu, że on nie zostanie zakończony, że ze wszystkich stron są takie sygnały, które się w dodatku nasilają, żeby zainterweniować, żeby może przez ministra Nowaka, żeby może premier się w to zaangażował…

Poranny gość Radia 90 za taki stan rzeczy po raz kolejny winą obarczył Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad:

Nie potrafię dogadać się z inwestorem, czyli z GDDKiA i to ona powinna czuwać nad tą inwestycją. I to główny inwestor odpowiada za tą inwestycję, za wszystkie sprawy, które są związane z odszkodowaniami dla gmin.

Wójt Mszany nie rozumie dlaczego wiceminister nie mógł się spotkać z firmą Alpine bez obecności Generalnej Dyrekcji:

No, minister nie wspominał, ja też o tym nie wiedziałem, dzisiaj też czuję się trochę w niezręcznej roli. Minister chciał nam pomóc, ja się bardzo cieszyłem, chciał rozwiązać problem mostu i przecież jak to jest możliwe, że minister nie może rozmawiać z samorządem, z wykonawcami, no jakieś kuriozalne przepisy, normalnie paranoja. I teraz się nagle okazuje – to kto ma nadzór nad Generalną Dyrekcją?

Cała rozmowa z wójtem Mszany Mirosławem Szymankiem dostępna jest TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022