Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wójtowie Godowa i Mszany przeciwni nowym planom poprowadzenia linii energetycznych

Facebook Twitter

W Radiu 90 powracamy do planów Polskich Sieci Elektroenergetycznych, ta musi wybudować nową linię i tu natrafiła na problemy z jej przebiegiem. Mieszkańcy Jastrzębia - Zdroju, którzy zebrali już ponad 1300 podpisów protestują przeciwko planom jej budowy na odrolnionych terenach.

Zdaniem protestujących uniemożliwiłoby to budowę nowych domów. Proponują budowę linii energetycznych wzdłuż autostrady A1. Na taki wariant nie ma zgody wójta Godowa:

Mariusz Adamczyk: To jest w zasadzie nie do przyjęcia u nas, ponieważ zlikwidowałoby nam to wszystkie tereny inwestycyjne przy węźle autostradowym, gdzie są planowane inwestycje pod budowę i później przebiegałby przez Krostoszowice, Skrzyszów i również jest poprowadzony przez tereny inwestycyjne, które mamy w planie zagospodarowania pomiędzy autostradą A1 i projektowaną Drogą Główną Południową, w związku z tym nie widzę na dzień dzisiejszy tej propozycji, żeby mogła być zrealizowana na terenie naszej gminy.

Mariusz Adamczyk

Stanowcze nie dla budowy nowej linii energetycznej płynie też z Mszany:

Mirosław Szymanek: Jest to dla nas wariant nie do zaakceptowania. Ja bym chciał poznać jaki to jest wariant, ponieważ ktoś z mieszkańców wytyczył sobie jakąś kreskę i powiedział, że teraz linia energetyczna niech przebiega tędy. Jeżeli poznam faktycznie jak ta linia będzie przebiegała, to wtedy powiem konkretnie dlaczego nie chcemy aby ta linia przebiegała przez teren Mszany. W naszych planach rozwojowych gminy nie braliśmy nigdy pod uwagę, że taka linia będzie przebiegała, nie mamy jej ujętej w planach zagospodarowania i innych dokumentach strategicznych, dlatego mówimy stanowczo nie.

Mirosław Szymanek

W miniony piątek (10.12.) w biurze senator Ewy Gawędy odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskich Sieci Elektroenergetycznych z samorządowcami Godowa, Gorzyc, Mszany i Jastrzębia- Zdroju.
PSE zapowiedziało, że na początku przyszłego roku przedstawi opinię w tej sprawie.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj