Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wolnik w Radiu 90: Oszuści podszywają się pod kontrolerów pieców w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Kontrole pieców, podobnie jak w innych gminach odbywają się od początku roku w związku z wejściem w życie najostrzejszych przepisów uchwały antysmogowej. O tym, że pojawiły się fałszywe patrole, mówił poranny gość Radia 90, Grzegorz Wolnik pełnomocnik do spraw Planowania, Rozwoju i Gospodarki w Urzędzie Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

fot.David-Karich/pixabay.com

Grzegorz Wolnik: Każda metoda jest dobra na to, żeby kogoś oszukać i spróbować wyciągnąć od niego pieniądze. Faktycznie pojawiły się fałszywe patrole, przed czym ostrzegamy. Mój apel do mieszkańców, jeżeli ktoś się pojawi, zapuka do drzwi, proszę najpierw o telefon do urzędu, do zarządzania kryzysowego albo do straży miejskiej, żeby sprawdzić, bo to może być oszustwo albo próba kradzieży.

Kontrole pieców przeprowadzane są dwutorowo: systematycznie posesje raz w tygodniu odwiedzać będzie patrol lub po zgłoszeniu samych mieszkańców widzących dymiący komin.

Zaczynamy od pouczeń, dopiero potem każemy

– podkreśla:

Grzegorz Wolnik: Na pewno nie zaczynamy od mandatu. Zaczynamy od pouczeń. Wymagamy od kontrolowanego, jeżeli jest problem u niego z instalacją, zdeklarowania do 7 dni, w jakim okresie będzie starał się ten problem rozwiązać. Czy wystąpi o przyłącze gazu, czy wylegitymuje się już zamówieniem nowego pieca. Jak wiemy, nie bardzo są piece na rynku. (…)

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z Grzegorzem Wolnikiem tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024