Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego 2021. Zgłoś siebie lub kogoś znajomego, czas start! [WIDEO]

Facebook Twitter

"Pandemia i czas, jaki spędziliśmy w izolacji pokazał nowe obszary, w których działać mogą wolontariusze" - powiedziała w rozmowie z Radiem 90 Mirella Michno, laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego w kategorii "Wolontariat Indywidulany".

Można już zgłaszać kandydatów do nagrody za 2021 rok.

Kto ma w sobie gen pomagania tego nie ograniczyły żadne nakazy i zakazy

– dodaje:

Mirella Michno: Myślę, że pandemia otworzyła nawet możliwości na nowe problemy, że zaczęliśmy postrzegać świat trochę inaczej. Na przykład ja mogę z własnego podwórka powiedzieć o rzeczy, która mnie osobiście dotknęła. Uświadomiłam sobie sama, że pandemia zamknęła w domach ofiary ze swoimi oprawcami, to jest bardzo ważny problem społeczny. Już nie chodzi tylko o pomoc, o bezdomność, o dzieci, o starszych. Chodzi o taką typową przemoc domową. (…) Tutaj duży pokłon do osób, którzy pracują jako psychoterapeuci i mają dar pomagania w formie rozmowy, bo to jest bardzo ważne.

Mirella Michno nie ma wątpliwości, że dobro wraca do człowieka:

Mirella Michno: Ja się bardzo otwarłam na wolontariat uciekając trochę ze swojego domu, bo taki był przyczynek. Wolontariat pozwolił mi też rozwinąć skrzydła jako człowiekowi. Ja wróciłam na rynek pracy po 8 latach siedzenia w domu. Dzięki temu, że byłam współtwórczynią, inicjatorką akcji, poznawałam szereg nowych ludzi. To jest właśnie też bardzo dobra cecha wolontariatu, że otwiera nas na nowe możliwości, daje perspektywy, pozwala rozwijać skrzydła. (…)

Jeśli wokół was są ludzie niosący bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, otwarci, wrażliwi, ale i przebojowi koniecznie zgłoście ich do tegorocznej edycji konkursu Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych czeka na nominacje do końca listopada. A zgłaszać można kandydatury w trzech kategoriach: wolontariat indywidualny, grupy wolontariackie, w tym szkolne koła wolontariuszy oraz wolontariat pracowniczy:

Mirella Michno: Ja myślę, że jeśli ktoś ma chęć pomagać, to i tak pomaga. Natomiast zawsze jest miło, jak ktoś nad dostrzega, zobaczy te działania, że zostaniemy wyróżnieni w jakikolwiek sposób – czy to jest laurka, czy podziękowanie słowne, czy wyróżnienie. (…) Mnie certyfikat i statuetka sprawiły wielką przyjemność, stoją na honorowym miejscu w moim domu. (…)

Jak zgłosić kandydatów do tytułu Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego?

Formularze zgłoszeniowe wraz ze zdjęciami/filmikiem należy przesłać na adres e-mail cris@cris.org.pl oraz dostarczyć w wersji papierowej do Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS (Rudzka 13C, Rybnik). Zgłoszenia do 30 listopada (wtorek).

Organizatorami konkursu są:

  • Stowarzyszenie OLIGOS;
  • Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego;
  • Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku.

Materiały do pobrania TUTAJ.

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów 9 grudnia w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Zobacz film z całą rozmową Moniki Sokołowskiej z Mirellą Michno:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj