Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wolontariusze posprzątali zaniedbany park w Szczygłowicach [FOTO]

Facebook Twitter

Nielegalne wysypisko w Szczygłowicach wysprzątało kilkudziesięciu mieszkańców Knurowa. Wolontariusze postanowili nie czekać na reakcję urzędników i zdecydowali o tym, że sami posprzątają teren przy ulicy Parkowej.

fot .Dominik Borczyk/facebook.comtwojknurow

Jak wiecie z naszych wiadomości: urzędnicy mieli związane ręce w sprawie zaniedbanego terenu po byłej restauracji w parku w Szczygłowicach. Od 2014 roku toczy się postępowanie windykacyjne wobec właściciela, a Urząd Miasta nie może przejąć tego terenu. Dlatego mieszkańcy postanowili sami posprzątać przy ulicy Parkowej 4, bo ilość śmieci odstrasza.

Fot. Piotr Ryba

Akcja ruszyła w sobotę (24.04.) o godzinie 9.00. W sprzątaniu pomogli mieszkańcy, strażacy z OSP Knurów oraz OSP Szczygłowice, członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Knurów, Przemysław Bernacki. Na miejscu nie zabrakło wsparcia technicznego, które zapewnił radny Paweł Żak. Pojawili się także radny miasta Knurów, Artur Socha oraz radna Powiatu Gliwickiego, Jolanta Leśniowska.

Organizator akcji, Piotr Ryba bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa dzieci oraz poprawy wizerunku parku NOT w Szczygłowicach.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021