Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wolontariusze potrzebni w Domu Pomocy Społecznej w Rybniku

Facebook Twitter

Miejski Dom Pomocy Społecznej w Rybniku znalazł się w trudnej sytuacji. Uległ "drugiej fali zakażeń koronawirusem". Mówiliśmy o tym na antenie Radia 90. Pierwszy dodatni wynik pojawił się tam 20 października. Do tej pory zmarło już 6 osób.

fot. maxlkt \ pixabay.com

Po przebadaniu mieszkańców tego domu, okazało się, że mamy 69 wyników pozytywnych, ujemnych 41, jeszcze takich, które wymagają rozstrzygnięcia mamy prawie 30. Wśród pracowników tego domu dodatnich mamy 26, w izolacji przebywa 38, a w całości mamy 103 osoby w personelu. Pojawiły się poważne braki kadrowe.

-mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu.

Dlatego wciąż aktualny jest apel do wolontariuszy o pomoc i wsparcie:

Potrzebne są kolejne ręce do pracy, do takich prac podstawowych, porządkowych, opiekuńczych. Jeśli ktoś czuje się na siłach i może wesprzeć, na miejscu oczywiście zostanie zaopatrzony odpowiednio w kombinezony ochronne, zostaną zachowane wszelkie procedury zabezpieczające związane z ochroną zdrowia w tym miejscu. To praca wolontaryjna w godzinach od 7.00-19.00.

W tym tygodniu w Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Rybniku pomagali wolontariusze ze Stowarzyszenia OLIGOS, z Superfundacji i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Osoby, które chciałby pomóc mogą się zgłaszać telefonicznie +48 32-42-23-606; +48 32-42-36-075 lub pisząc na adres e-mail: [email protected].

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024