Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WOPR. Dlaczego ludzie toną?

Facebook Twitter

Dlaczego ludzie toną? - pytamy przed rozpoczęciem sezonu, choć tej jeszcze się nie rozpoczął to już informujemy Was o ofiarach nad wodą. W miniony weekend (25-26.05.) w rzekach na Śląsku Cieszyńskim utonęły trzy osoby, w tym dwóch mieszkańców Jastrzębia.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Dlaczego ludzie toną?

My byliśmy i będziemy skazani na to bo rozsądek to jest jedno, a głupota to jest drugie. Jeżeli chodzi o przypadek, który był przykładowo w Cieszynie to było można powiedzieć nierozwaga, ktoś nie pomyślał nad tym, że może być taki nurt rzeki, który może zrobić to co zrobił. Ludzie tonęli, toną i tonąć będą. Ktoś jest nad wodą i myśli, że on wodę pokona on jest wstanie wszystko zrobić.

To co nas gubi to brawura i alkohol – podkreśla szef jastrzębskiego WOPR-u Marian Delowicz:

Natury nikt nie przezwycięży, nikt, a w szczególności brawura. Ja nigdy w życiu nie mogę się zmierzyć z naturą, bo ona mnie zawsze w każdej sytuacji pokona. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby nie wchodzić do wody, jak człowiek jest najedzony, bron Boże po spożyciu alkoholu, bo to nas doprowadzi do tragedii. Nie każdego, nie zawsze, ale to wszystko do czasu. Jest, naprawdę bardo smutno, jeżeli chodzi o statystykę tonięć przed otwarciem sezonu. My na pewno robimy wszystko i będziemy robić wszystko, aby do tego nie dopuścić, aby do tego nie doprowadzić.

Co roku w Polsce tonie blisko tysiąc osób. Stawia nas to niestety w czołówce Europy.

Czytaj też: Trzy osoby utonęły w weekend w Beskidach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj