Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Work it out w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu

Facebook Twitter

W 33 zabytkach techniki, w 10 europejskich krajach zatańczą ten sam taniec. Jedno z tych miejsc jest w naszym regionie. Do tancerzy można dołączyć jutro (1.05.) w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, będą wykonywać układ w rytm elektronicznej wersji "Ody do radości".

Inspiracją dla choreografii była powtarzalność ruchów wykonywanych przez robotników. Work it out odbędzie się tylko w sześciu obiektach w Polsce. Poza Zabytkową Kopalnią Ignacy są to: Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach – obiekt światowego dziedzictwa Unesco, Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu (obiekty Muzeum Górnictwa Węglowego), Szyb Maciej w Zabrzu, a także Stara Kopalnia w Wałbrzychu i Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Program imprezy:

godz. 15.00 – spektakl taneczny pt. „Work it out”;
godz. 16.00 – wystąpi teatr „Kto” z Krakowa przedstawiając sztukę Perygrynus.

Teatr „Kto”, prezentował swe przedstawienia na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce, a także za granicą. Ponad dwa miliony widzów na całym świecie uczestniczyło w przedstawieniach teatru, tych scenicznych repertuarowych i tych okazjonalnych, prezentowanych tylko raz. Dyrektorem teatru jest Jerzy Zoń. Teatr „Kto” jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych „Ulica”.

godz. 17.00 – kolejnym punktem programu będzie pełny gracji i wdzięku występ zespołu „Sukces” z Rydułtów. Dziewczyny z zespołu zabiorą nas na muzyczno-taneczną podróż po Europie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Kreatywna Europa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022