Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WOŚP w Cieszynie: Padł rekord ostatnich lat! [FOTO]

Facebook Twitter

Wczoraj (12.01.) po raz 22. w całym kraju, a więc także w naszym regionie zbierane były pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny finał i kolejne miliony złotych wrzucone do puszek pozwolą na zakup specjalistycznego sprzętu ratującego życie noworodków, a także zapewniającego godną opiekę seniorom.

Dużo muzyki i pozytywnej energii było na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie: tam zaplanowano szereg atrakcji dla mieszkańców po to, by jak największa ich ilość wsparła orkiestrę. Bo że warto nikt nie miał wątpliwości

Pomimo chłodu, serca do czerwoności rozgrzane mieli też wolontariusze. Na ulicach Cieszyna było ich wczoraj (12.01.) ponad 120:

Emocje sięgały zenitu w sztabie orkiestry na cieszyńskim zamku, tak przez wiele godzin liczono pieniądze zebrane do puszek przez wolontariuszy:

– mówiła Joanna Brynicka, komendantka Hufca Ziemi Cieszyńskiej i szefowa sztabu w Cieszynie. Tam mogli być spokojni o efekt zbiórki, bo w swoim gronie mieli wyjątkowych wolontariuszy. Jednym z nich był golden, Arni:

Na Wzgórzu Zamkowym popularnością cieszyła się „baby sfera”, gdzie nie brakowało rodzin z dziećmi. Jedni i drudzy zachwyceni taką właśnie orkiestrową propozycją:

Nieco starsi mogli się sprawdzić w ratowniczej grze miejskiej, gdzie trzeba było wykazać się znajomością podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dla uczestników upozorowano kilka niebezpiecznych sytuacji, w których drużyny musiały zachować zimną krew:

– relacjonowały dwie Martyny i Ania, które startowały w jednej drużynie. Jak umiejętności uczestników gry oceniają członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Wstrząs”?

– twierdzą Klaudia i Michał z klubu „Wstrząs”, organizatorzy ratowniczej gry miejskiej. A finał WOŚP w Cieszynie obserwowała Monika Sokołowska.

W Cieszynie zebrano 59782,16 złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022