Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wózek dziecięcy do biegania – najważniejsze funkcje trójkołowców [materiał partnera]

Facebook Twitter

Trójkołowce to modele stworzone z myślą o rodzicach, którzy nie chcą rezygnować z aktywności sportowej po narodzinach dziecka. Chociaż świetnie sprawdzają się również podczas codziennych spacerów, to duże i wąskie koła potrafią osiągnąć prędkości, które umożliwiają nawet bardzo szybki bieg.

Przed zakupem trójkołowca, warto zapoznać się z najważniejszymi cechami tego rodzaju wózków dziecięcych.

Wózek do biegania to bez wątpienia model do zadań specjalnych. Pozwala połączyć codzienne obowiązki związane z opieką nad dzieckiem z przyjemnością w postaci aktywności fizycznej. Aby treningi były przyjemne, ale przede wszystkim także bezpieczne, warto zwrócić uwagę na wyposażenie wózka przeznaczonego do biegania. Oto zestawienie najważniejszych cech takich modeli. Bez względu na markę, niektóre elementy wyposażenia oraz funkcję są po prostu obowiązkowe.

Bezpieczeństwo pasażera na 1 miejscu

Trójkołowiec to model stworzony z myślą o aktywności fizycznej rodziców. Jednak nie tylko. Tak jak każdy wózek dziecięcy, powinien zapewniać dziecku optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. Aby tak było, powinien być wyposażony w miękkie siedzisko z regulacją kąta nachylenia oparcia. Taki model umożliwi dziecku drzemanie w czasie jazdy. Niezwykle ważne są również pasy. Prawidłowo napięty pas utrzymuje ciało dziecka w bezpiecznej strefie wózka – uniemożliwia mu wychylanie się z siedziska. Uprząż bezpieczeństwa skutecznie zwiększa bezpieczeństwo pasażera. Oczywiście bez względu na wszystko przed każdym treningiem biegowym pasy powinny być zapięte.

Nie wszystkie modele trójkołowców są wyposażone w pałąk poprzeczny. Jednak ten element stanowi dodatkową ochronę pasażera i uniemożliwia mu wysunięcie się z siedziska. Pełen przegląd wózków trójkołowych znajdziemy w wyspecjalizowanych sklepach z wózkami np. w Boboking.pl

Nie tylko tapicerka z wyżej półki

Dobry trójkołowiec posiada tapicerkę o właściwościach wiatroszczelnych, wodoodpornych oraz chroniącą przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, czyli z powłoką UV50+. Budka powinna skutecznie osłaniać dziecko przed wiatrem, a także mieć wbudowane otwory wentylacyjne, które ochronią dziecko przed przegrzaniem.

Przed rozpoczęciem treningów warto zaopatrzyć dziecko także w kask ochronny. Treningi w towarzystwie dziecka powinny się odbywać przy użyciu wózka spacerowego, a pasażer powinien już potrafić samodzielnie siedzieć.

To tyle, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo dziecka w wózku do biegania. A jak wygląda kwestia komfortu rodziców w czasie treningu z dzieckiem? Oto cechy, które zadbają o ich wygodę.

Dynamika jazdy na 3 kółkach

Dobry wózek do biegania to model z trzema kołami. Aby wózek był dynamiczny, powinien być wyposażony w koła z pompowaną dętką. Duże znaczenie ma średnica kół – im większe koła, tym szybciej się wózek rozpędza. Wózek dziecięcy jest wówczas bardziej dynamiczny w porównaniu do tradycyjnych modeli. Ale ważna jest także szerokość opony. Podobnie jak w sportowych kolarzówkach powinny być one cienkie. Wówczas pozwalają osiągnąć optymalny poziom prędkości.

Hamulec ręczny zamiast nożnego

Kolejną ważną kwestią jest rodzaj hamulca. Nie bez powodu wózki dziecięce przeznaczone do uprawiania sportów najczęściej są wyposażone w hamulec ręczny, czyli taki, który jest umieszczony na rączce wózka i włącza się go ręcznie. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli z hamulcem nożnym takie modele skracają czas reakcji rodzica, gdy na ścieżce pojawi się nagle przeszkoda. Ta funkcja znacznie zwiększa bezpieczeństwo pasażera.

Pasek do rączki w wózku do biegania

Wózki do biegania, których przykłady znajdziemy np. tutaj, często wyposażone są w specjalny pasek zamocowany do rączki wózka. Ten dodatek, przed każdym rozpoczęciem treningu powinno się założyć na nadgarstku. Pasek zabezpiecza dziecko w wózku przed nieplanowaną utratą kontroli nad pojazdem. W niektórych sytuacjach, na przykład wtedy, gdy na drodze pojawi się przeszkoda, rodzice samoistnie puszczają rączkę wózka. Wówczas dziecko jest narażone na niebezpieczeństwo. Pasek założony na nadgarstek chroni przed utratą kontroli nad wózkiem. Nawet jeśli rodzic wypuści rączkę wózka z dłoni, to po chwili może ją chwycić ponownie. Więcej o wózkach do biegania

Regulacją rączki wózka, a prawidłowa postawa w czasie treningu

Podczas uprawiania sportu każdy rodzic chce czuć się wygodnie i swobodnie. Nic nie powinno ograniczać ruchów, powodować dyskomfortu lub bólu. Właśnie dlatego warto wybrać model, który posiada opcję regulacji wysokości rączki w wózku. Takie modele umożliwiają indywidualne dopasowanie do wzrostu użytkownika i chronią przed dyskomfortem w czasie aktywności fizycznej.

Trójkołowiec to wózek dziecięcy stworzony z myślą o rodzicach, którzy uwielbiają aktywność fizyczną i muszą, lub chcą ją łączyć z opieką nad dzieckiem. Jeśli model będzie spełniał indywidualne oczekiwania rodziców oraz ich potrzeby, trening będzie efektowny, a ciało szybciej wróci do wymarzonej formy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj