Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wozownia w Tworkowie będzie salą wydarzeń. Wiatr już nie będzie hulał

Facebook Twitter

Gmina Krzyżanowice zyska całoroczną salę, w której będą odbywały się imprezy i widowiska. Powstanie ona w jednym z obiektów leżących w kompleksie ruin zamku w Tworkowie - wozowni.

Mówi wójt gminy Krzyżanowice, Grzegorz Utracki.

Grzegorz Utracki: Chcemy ten obiekt jeszcze bardziej wykorzystać, pod funkcje takie kulturalne, społeczne, aktywizując naszych mieszkańców w organizację, w związku z tym budynek dawnej wozowni chcemy zamknąć. Tak by był obiektem całorocznym, chcemy organizować tam cykliczne koncerty, wystawy, prelekcje, spotkania. Obiekt będzie ciekawy, wizualizacja jest piękna, aczkolwiek trudności z materiałami na rynku budowlanym sprawiają, że to duże wyzwanie nie tylko dla inwestora, ale też wykonawcy. Mam nadzieję, że wszystko się uda.

Sala wydarzeń ma kosztować ponad 2 miliony 420 tysięcy złotych z czego milion 940 to dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego województwa śląskiego. Prace będą toczyły się także obok wozowni:

Grzegorz Utracki: Jest to największa sala, największe pomieszczenie w tych ruinach, chcemy stworzyć za tą salą jeszcze zaplecze sanitarne, garderoby, bo chcemy tam ustawić scenę (…). Dziś są tam straszne przeciągi, ale gdy zamkniemy szybami, oknami i drzwiami tę przestrzeń, to będzie można z tej sali korzystać.

Koniec praca zaplanowano na jesień przyszłego roku, ale wójt Utracki wierzy, że obiekt może być gotowy już latem. Dodajmy, że jeszcze w tym roku obok ruin powstaną sanitariaty z prawdziwego zdarzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj