Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wpadł, bo zakłócał ciszę nocną

Facebook Twitter

Policjanci z jastrzębskiej prewencji zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 26-latka. Mężczyzna znieważył mundurowych podczas interwencji. To jednak nie koniec zarzutów jakie usłyszał, bowiem jastrzębianin ma na swoim koncie także rozbój, groźby oraz oszustwa.

We wtorek (4.11.) po północy mundurowi interweniowali wobec mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną mieszkańcom ulicy Pomorskiej. W trakcie legitymowania, 26-latek stał się agresywny i zaczął znieważać policjantów, obrażając ich. Jastrzębianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Szybko też wyszło na jaw, że mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości z uwagi na swą dość bogatą przeszłość kryminalną. Oprócz napadu na 32-latka, jastrzębianin odpowie również za groźby karalne oraz oszustwa.

Jak ustalili kryminalni, w czerwcu tego roku 26-latek kilkukrotnie posłużył się znalezionym dowodem osobistym, aby wziąć kredyt i kupić sprzęt na raty. Oszacowano, że mężczyzna wyłudził w ten sposób ponad 6 tysięcy złotych.

Wczoraj, na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące 26-latek spędzi w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj