Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wpadli po alkohol. Policja w Jastrzębiu zatrzymała sprawców kradzieży rozbójniczej w sklepie

Facebook Twitter

Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyznom z Jastrzębia, zatrzymanym za kradzież rozbójniczą w sklepie. Po kradzieży alkoholu użyli przemocy wobec ochroniarzy, którzy próbowali ich powstrzymać, jeden ze złodziei w ręku trzymał nóż.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Za kradzież rozbójniczą odpowiedzą dwaj mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w wieku 30 i 31 lat, którzy w jednym ze sklepów w centrum miasta dopuścili się kradzieży. Starszy z nich wszedł do środka i zabrał alkohol, a młodszy w tym czasie czekał na zewnątrz pod drzwiami automatycznymi, aby otworzyć je w odpowiednim momencie.

Kiedy 31-latek wybiegł z łupem ze sklepu, zauważyli to ochroniarze, którzy próbowali go powstrzymać. 30-latek został ujęty, pomimo iż był bardzo agresywny, a w ręku trzymał nóż, użył także wobec ochrony przemocy poprzez szarpanie, wyrywanie się i kierowanie w ich kierunku gróźb.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Wezwani na miejsce mundurowi przybyli chwilę po zgłoszeniu. Oboje mężczyzn zostało zatrzymanych. Oprócz opisanej kradzieży rozbójniczej policjanci wobec 30-latka prowadzili już kilka spraw o inne kradzieże.

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Wobec 31-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Za zarzucane czyny mężczyźni mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021