Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wpadli złodzieje rowerów z Żor

Facebook Twitter

Zarzuty dla złodziei rowerów. Kryminalni z Żor zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli rower uczniowi jednej z tutejszych szkół średnich. Policjanci odzyskali jednoślad, który sprawcy zdążyli ukryć w małej miejscowości na terenie powiatu pszczyńskiego.

fot. stux / pixabay.com

W poniedziałek (19.10.), nieznani wcześniej sprawcy, ukradli rower należący do ucznia jednego z miejscowych zespołów szkół. Jednoślad stał przy ogrodzeniu szkoły i był do niego przypięty linką. Na szczęście przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery szkolnego monitoringu dzięki czemu złodzieje w krótkim czasie zostali namierzeni i zatrzymani.

Pierwszy w ręce policjantów wpadł 18-latek. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w centrum miasta. Na drugi dzień, na terenie powiatu pszczyńskiego z kolei kryminalni ujawnili w garażu skradziony jednoślad warty 1 800 złotych. Dzisiaj w nocy natomiast, jeden z patroli prewencji, na osiedlu 700-lecia zatrzymał drugiego złodzieja, którym okazał się 35-letni bezdomny.

Mężczyzna przed godziną 2.00 jechał na rowerze, a kiedy zauważył patrol natychmiast zmienił kierunek poruszania się. Chwilę później próbował uniknąć kontroli, a wzywany do zatrzymania się nie reagował na polecenia. Ostatecznie złodziej trafił do policyjnej celi, a dzisiaj, podobnie jak 18-latek usłyszał zarzuty. Obu za kradzież roweru grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj