Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wraca „interna” w szpitalu w Rydułtowach. Oddział covidowy będzie wygaszany

Facebook Twitter

Od jutra (28.04.) wznowiona zostaje działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym - Centrum Leczenia Chorób Wieku Podeszłego. Przypomnijmy, że działalność oddziału została zawieszona z końcem października, bo część personelu medycznego została skierowana do pracy w oddziale covidowym.

fot. Facebook miasta Rydultowy

Sukcesem zakończył się ostatnio ogłoszony przez dyrekcję szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach nabór lekarzy i pielęgniarek do pracy w tym oddziale:

Krzysztof Kowalik: Część lekarzy wraca z tego zespołu, który tam był i udało się też pozyskać nowych lekarzy. Na dzień dzisiejszy będziemy pracować na 35 łóżkach, bo jeszcze mamy oddział covodiwy i taka też była zgoda NFZ żebyśmy na tamtym oddziale mogli pracować na 35 łóżkach, zobaczymy co w dalszej perspektywie. Jestem w trakcie rozmów z Urzędem Wojewódzkim z panią dyrektor Wydziału Zdrowia, żeby powolutku ten oddział covidowy wygaszać w szpitalu w Wodzisławiu. Większość tych pracowników wróciłaby do pracy w oddziale internistycznym w Rydułtowach.

-mówi dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Jaka obecnie jest sytuacja na oddziale covidowym w wodzisławskiej lecznicy?

Krzysztof Kowalik: W tej chwili mamy 19 pacjentów na 22 łóżka plus 3 respiratorowe, z których 2 były zajęte dzisiaj rano. Dziś połowa tych pacjentów, którzy tam w tej chwili są, to będą pacjenci prawdopodobnie w tym tygodniu wypisani, jeśli tylko nic się nie pogorszy w ich stanie zdrowia, a co do pozostałych to decyzje będziemy podejmować przez weekend albo w poniedziałek. Potrzebujemy kilku-kilkunastu dni żeby spokojnie tych pacjentów, którzy są na oddziale albo wypisać do domu, albo przenieść do oddziału internistycznego, ewentualnie jeżeli ktoś będzie wymagał dłuższej hospitalizacji, to przewieźć do szpitala w Katowicach.

Dyrekcji szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach zależy na jak najszybszym powrocie do „normalnej” działalności lecznicy:

Krzysztof Kowalik: Musimy przed zabiegami planowymi, mamy sporo pacjentów, których przyjmujemy z ostrymi przypadkami z Jastrzębia, Raciborza, wiec musimy wznowić pracę w pełnym zakresie, jeżeli chodzi o tą cześć nie covidową.

W szpitalu w Rydułtowach cały czas pracuje Oddział Pediatryczny oraz Oddział Rehabilitacyjny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021