Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wraca pomysł budowy największego w Europie centrum logistycznego

Facebook Twitter

Budowa Centrum Logistycznego w Gorzyczkach to dla nas ogromna szansa rozwoju - mówiła w porannej rozmowie w Radio 90 Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju. Po kilkunastu latach powraca pomysł budowy największego w Europie centrum logistycznego. Czesi są gotowi, teraz czas na polską stronę.

Program gospodarczy Polska 3.0 zakłada budowę 60-kilometrowej drogi szerokotorowej ze Sławkowa do Gorzyczek, udrożnienie Odry i połączenia autostrad w jedną sieć transportową. Władze Jastrzębia mają być liderem projektu dla tej części województwa śląskiego:

Pieniądze na budowę centrum mają pochodzić z dotacji w ramach kolejnej perspektywy unijnej. Inwestycja może być alternatywą dla górnictwa, które czeka restrukturyzacja – podkreśla prezydent Hetman:

Kilka dni temu w jastrzębskim urzędzie miasta odbyło się spotkanie w tej sprawie. Pojawili się na nim przedstawicieli Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw oraz Komitetu Rozwoju Zagłębia. Był także prezydent Żor, Wodzisławia i Jastrzębia-Zdroju.

Cała rozmowa do przesłuchania:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 lutego 2020